Talerze na przystawki

Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Długość [cm]
Szerokość [cm]
Wysokość [cm]
Kontakt z żywnością
Materiał
Zmywarka
Gatunek
Filtruj

Jaki talerz do przystawki?Talerz do przystawek nieco odbiega od klasycznych elementów zastawy, ponieważ ma za zadanie ułatwiać nabieranie potraw i jednocześnie pozwalać na doskonałe wyeksponowanie serwowanych przysmaków. Większość z nich nieco przypomina półmiski, jednak przeważnie mają one prosty spód oraz niewielki rant, dzięki czemu podczas przenoszenia talerza nic z niego nie wypada. Dobrym wyborem będzie także wybór talerzy obrotowych na przystawki, które sprawdzają się do podawania orzeszków, serów, czy owoców, ponieważ dzięki temu osoby siedzące przy jednym stole z łatwością mogą wybrać interesujący je przysmak. Dużym zainteresowaniem cieszą się także naczynia dzielone na 3, 4 lub 5 przeznaczone na dany rodzaj przystawki. Wiele z nich (zwłaszcza tych w formie okrągłej) ma także w centralnej części umieszczone niewielkie wydrążenie do tego, aby umieścić na nim sos lub dip.Jak wybrać dobry talerz na przystawki?Wybór talerza na przystawki jest niezwykle istotną kwestią doboru zastawy, ponieważ pozwala na serwowanie wyśmienitych przekąsek, gdy organizujemy przyjęcia w gronie rodziny oraz przyjaciół, a także organizujemy wystawny obiad. Tego rodzaju naczynia są ważną częścią kompletu zastawy, dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Najlepiej jest dopasować talerz do przystawek pod względem wyglądu do pozostałych elementów zastawy. Klasyka to oczywiście białe naczynia, które doskonale korespondują z pozostałymi elementami. To uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas wytwornych przyjęć.

  • Materiał, z jakiego wykonane jest naczynie odgrywa równie istotną rolę, ponieważ wpływa to na jego nienaganny wygląd. W tej kwestii doskonale wypadają porcelanowe talerze do przystawek, jednak dobrym wyborem będą także te wykonane z ceramiki, które świetnie się prezentują i są bardzo wytrzymałe.

  • Równie istotny jest kształt naczynia, korespondujący z pozostałymi elementami zastawy. Okrągłe talerze na przystawki to klasyczne rozwiązanie, jednak na popularności zyskały także te w kształcie kwadratowym oraz prostokątnym, które dobrze pasują do nowoczesnych naczyń.Jakie przysmaki podawać na talerzach do przystawek?Talerze do przystawek służą do podawania różnorodnych przysmaków – wiele w tej kwestii uzależnione jest od tego, co zamierzamy zaserwować gościom. Mogą to być koreczki, niewielkie kanapki, czy bardzo modne ostatnio rollsy z przekrojonej tortilli. Warto jednak zaznaczyć, iż poszczególne przysmaki (zwłaszcza te z pastą, na przykład jajeczną) nie powinny stykać się ze sobą. Dzięki temu są znacznie lepiej wyeksponowane, ponadto ułatwia to nabieranie poszczególnych przekąsek, ponieważ nie sklejają się one ze sobą. Zachęcamy do zakupu produktów z internetowego sklepu Mondex, zwłaszcza zestawów, w skład których wchodzą między innymi przepiękne talerze do serwowania przystawek, które z pewnością będą pięknie prezentować się na stole.Zobacz także inne produkty z naszej oferty:- Talerze- Talerze obiadowe- Czarne talerze- Talerze kwadratowe- Talerze do makaronu- Talerzyki deserowe

Loading...