Młynki

Filtruj według
Cena
Producenci
Materiał
Kolor
Długość [cm]
0 0
Szerokość [cm]
0 0
Wysokość [cm]
Średnica [cm]
.00 .00
Pojemność [l]
Pojemność [ml]
Kod celny
Filtruj

Młynki – mistrzowie slow life - jaki wybrać do swojej kuchni?


Młynki do kawy, pieprzu i soli coraz bardziej zyskują na popularności. Trudno się dziwić – świeżo zmielone ziarna pachną ze wszystkich sił! Kiedy już weźmiesz młynek do ręki i zaczniesz gotować – przygotuj się na prawdziwą rewolucję: w całym domu będzie unosił się aromat kawy, a smak potraw stanie się jeszcze bardziej intensywny.


Ręczny, żarnowy, elektryczny – czym kierować się podczas wyboru młynka?


Młynki to akcesoria kuchenne, dzięki którym w prosty sposób możemy rozdrobnić ziarna kawy i przyprawy – wydobywając kryjący się w nich wyjątkowy aromat. Młynki mają to do siebie, że dzięki nim kuchenne smaki i zapachy nabierają intensywności. To tak jakby dotąd oglądać świat zza przyciemnionej szyby i nagle otworzyć okno i przyjrzeć się wszystkiemu z bliska. Dzisiaj młynki kuchenne to nieocenieni pomocnicy, dzięki którym na bieżąco możemy cieszyć się niezwykłym zapachem i smakiem, między innymi świeżo zmielonego pieprzu, soli morskiej, himalajskiej i ziaren kawy.


Młynek do kawy – gadżet z bogatą historią


Młynki do kawy mają liczną rodzinę. Najbardziej znanym i najstarszym z rodu jest młynek ręczny – wielu z nas doskonale pamięta go z babcinej kuchni, a jego prapraprzodek sięga 1400 roku i powstał w Turcji. Niecałe 200 lat później młynek trafił do Francji, gdzie rozsmakowano się w kawie przygotowanej z świeżo zmielonych ziaren. Długo głowiono się jak jeszcze bardziej uprościć rytuał parzenia tego pysznego trunku – aż w końcu w 1897 roku powstał młodszy brat młynka ręcznego – dobrze nam znany młynek elektryczny.


Aromat i smak, którego się nie zapomina - wybieramy młynek do kawy


Młynek do kawy to gadżet, bez którego poranka nie wyobrażają już sobie miłośnicy tego napoju. Powód? W ziarnach kawy kryją się olejki eteryczne, które po zmieleniu, ulatniają się w zaledwie piętnaście minut. Dlatego, najintensywniejszy aromat będzie miała świeżo przygotowana kawa – z własnoręcznie rozdrobnionych ziaren. Skoro tak – jaki młynek do kawy będzie najlepszy? Młynki do kawy dzielimy na ręczne i elektryczne. Młynek ręczny jest zdecydowanie tańszy, niewielkich rozmiarów i często wyróżnia się ciekawym designem – jak szklany młynek do kawy Mondex z wytrzymałym ceramicznym mechanizmem, który zdobi modny motyw flaminga. Zmielona przy jego pomocy kawa zaskoczy Cię swoimi walorami – spróbuj, a sięgniesz po więcej.


Młynek do soli i pieprzu - smak, który doceni Twoja rodzina


Młynki do soli i pieprzu to doskonały dowód na to, że warto czasem zwolnić – i zamiast kupować gotowce, zgodnie z ideą slow life – dobrze zrobić coś samodzielnie. Zapakowane w torebki przyprawy, niestety nigdy nie będą miały tak intensywnego zapachu i smaku jak ich ziarniste odpowiedniki. Wybierz swój ulubiony młynek – na przykład dostępny w Mondexie młynek ręczny Ben marki Cookini. Wyposażono go w ceramiczne żarna, które bez nagrzewania się skutecznie rozdrobnią Twoje ulubione przyprawy - spróbuj i przekonaj się, ile przyjemności daje współpraca z takimi pomocnikami. Z pewnością młynek do soli i pieprzu pozostanie w Twoim domu na dłużej.


Zobacz również: kubki do kawy, filiżanki do kawy, stoliki kawowesztućce, talerze

Loading...