Miski

Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Symbol
Kod kreskowy
Materiał
Kolor
Długość [cm]
Szerokość [cm]
Wysokość [cm]
Średnica [cm]
Pojemność [l]
Rodzaj opakowania
Kontakt z żywnością
Materiał
Zmywarka
Kuchenka mikrofalowa
Gatunek
Filtruj

Jakie miski do kuchni?Miski są jednymi z najstarszych naczyń kuchennych. Pierwsze ślady ich używania odnotowano już w czasach starożytnych, głównie na terenie obecnej Grecji, w tym na Krecie, ale także w Chinach. Przez stulecia przeznaczenie tego naczynia się nie zmieniło – zajmuje ono ważne miejsce w każdej kuchni przydatne jest zarówno podczas przyrządzania posiłków, jak i podczas ich podawania. Z pewnością podczas gotowania sprawdzą się między innymi:

 • Miski do zupy, które są poręczne i głębokie. Najczęściej są wykonane z ceramiki, porcelany lub szkła.

 • Miski sałatkowe wykonane ze szkła, ceramiki, plastiku, a nawet drewna bambusowego.

 • Miski do mieszania, które zwykle są głębokie i mają proste dno, aby łatwo było w nich mieszać składniki. Najlepiej sprawdzą się artykuły wykonane ze stali nierdzewnej lub plastiku.

 • Miski do ubijania z pewnością sprawdzą się podczas przyrządzania wypieków. Zazwyczaj są odpowiednio większe i mają wypukłe dno, aby łatwo było w nich ubijać białka lub śmietanę.

 • Miski do przechowywania, które mają dołączone pasujące przykrywki. Mają one hermetyczne zamknięcie, chroniące żywność przed zepsuciem.

 • Miski na przekąski o unikatowym designie, w których można podać krakersy, chipsy, czy słodkie przekąski.Jak wybrać dobrą miskę kuchenną?Wybierając miskę kuchenną, należy mieć na uwadze, że powinny być jednocześnie poręczne, trwałe i efektowne, dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Wybierzmy produkt wykonany z trwałych surowców. Artykuły ceramiczne oraz szklane doskonale sprawdzają się do podawania dań, na przykład sałatek, ale także zup, ponieważ utrzymują one ciepło. Do mieszania składników najlepiej sprawdzają się miski plastikowe, ale także wykonane ze stali nierdzewnej o cienkich ściankach. Warto wspomnieć także o produktach wykonanych z ekologicznych materiałów, jakim jest bambus. Doskonale sprawdzają się one jako miski na owoce.

 • Zwracajmy uwagę na design – wiele misek, zwłaszcza szklanych i ceramicznych zajmuje ważnie miejsce na stole, dlatego powinny wyglądem pasować do innych elementów zastawy lub wyróżniać się na jej tle, co pozwoli przyciągnąć uwagę gości na przygotowane przez nas danie.

 • Najlepsze produkty są łatwe do utrzymania w czystości, na przykład w zmywarce. Zwracajmy uwagę na to, czy mają oznaczenie w postaci naczyń z kroplami wody. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie ulegną one uszkodzeniu podczas czyszczenia mechanicznego.Ile ml mieści się w misce?Pojemność misek różni się w zależności od tego, do czego mają być one wykorzystywane, jednak na ogół mają od 200 do 1000 mililitrów:

 • Miski do zupy mają od 300-500 do 700 mililitrów – mieszczą one porcję dania, na przykład bulionu, czy kremu. Nierzadko mają one także specjalne, niewielkie wypustki, ułatwiające przechylanie miski i dojedzenie końcówki dania. Takie naczynia mogą posłużyć także jako miski do ramenu.

 • Miski na sałatki mają mocno zróżnicowaną pojemność. Serwując danie dla jednej osoby, dobrze jest wybrać naczynie o pojemności od 200 do 300 mililitrów. Jeżeli zamierzamy serwować większą porcję dania do samodzielnego nabierania, najlepiej sprawdzą się naczynia o pojemności 1 litra, a nawet większe.

 • Naczynia służące do przechowywania żywności, czy przyrządzania wypieków, w tym ubijania piany z białej, czy śmietany mają pojemność przekraczającą 1000 mililitrów. Dzięki temu można w nich wygodnie mieszać mikserem bez obaw o rozchlapanie składników po całej kuchni.Sprawdź także inne produkty z naszej oferty:- Zastawa stołowa- Serwis obiadowy- Talerzyki deserowe- Talerze kwadratowe- Chlebak- Kubki

Loading...