Kwietniki

Wielkanoc
Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj

Jak dobrać kwietnik do salonu? Stojący czy wiszący?

Kwietniki do salonu powróciły do łask. Pozwalają one na rozwijanie hobby, jakim jest uprawa roślin doniczkowych. Oczywiście możemy postawić je na parapecie, co w przypadku odmian światłolubnych jest jak najbardziej pożądane, jednak mamy tam ograniczoną ilość dostępnego miejsca, ponadto nie powinno stawiać się tam dużych doniczek. Gotowe konstrukcje pozwolą wyeksponować każdy egzemplarz, ponadto są wyjątkową ozdobą każdego wnętrza.

Modele stojące rewelacyjnie sprawdzają się do okazałych odmian – diffenbachii, czy monstery, z kolei kwietniki na ścianę nadają się do niewielkich roślin, które nie będą obciążać konstrukcji ściany. Zwracajmy uwagę także na rodzaj zastosowanych materiałów. Powinny być mocne i odporne na działanie wody wydzielającej się na przykład na skutek gutacji, czy podczas ewentualnego zachlapania podczas podlewania. Dobrze sprawdzają się również kwietniki z makramy, które są bardzo lekkie i wnoszą dodatkowy akcent dekoracyjny do wnętrza.

Jakie kwiaty na kwietnik?

Wybierając rośliny domowe, warto jest zwrócić uwagę na to, jakie warunki panują w naszym domu, czy mieszkaniu, a także na nasze preferencje w tym zakresie. Na dużym metalowym kwietniku warto jest postawić okazałe odmiany, takie jak epipremnum złociste, NJoy, czy Marble Queen, które będą mogły swobodnie zwisać lub piąć się po konstrukcji, rewelacyjnie sprawdzają się także wszystkie odmiany zielistek oraz trzykrotek. Jeżeli nasza konstrukcja ma postać regału, a odległości między poszczególnymi półkami są duże, możemy wykorzystać także skrzydłokwiaty, czy aloesy.

Pamiętajmy jednak o tym, że finalny efekt będzie powalający tylko wtedy, gdy każda roślina ma swoje miejsce i nie jest zasłaniania przez inny egzemplarz, co ma zastosowanie także czysto praktyczne. Jeśli do roślin będzie docierała mała ilość światła, z pewnością będą one marniały. Do kwietników wiszących warto zastosować oryginalne odmiany – wśród naszych propozycji nie może zabraknąć starca Rowleya, a także rhipsalisa, zwanego potocznie „patyczakiem”.

Dopasuj kwietnik do aranżacji wnętrza

Wybierając stojak na kwiaty, dobrze jest uwzględnić także to, aby pasował do całego wnętrza – salonu, czy sypialni. Praktycznie w każdym typie wnętrz najlepiej komponują się kwietniki drewniane, ponieważ są bardzo wytrzymałe, a przy tym dodają nieco przytulności do pomieszczenia i świetnie prezentują się na tle zielonej roślinności. Według obecnych trendów na topie są nowoczesne kwietniki do salonu wykonane z wytrzymałego metalu z półkami wykonanymi z tego samego surowca lub z drewna, co świetnie komponuje się we wnętrzach minimalistycznych, industrialnych i loftowych. W ostatnich latach widzimy ogromny wzrost zainteresowania uprawą roślin domowych, ale także tych dających plony w postaci owoców lub ziół. Z łatwością możemy zakupić kwietnik na balkon, w którym można posadzić karłowe odmiany pomidorów, bazylię, kolendrę, oregano, a nawet okazałe kwiaty, w tym surfinie, supertunie Vista oraz pelargonie.

Poznaj inne produkty dostępne w naszej ofercie:

- Świeczniki

- Latarnie

- Doniczki

- Sztuczne kwiaty doniczkowe

- Filiżanki do kawy

- Kubki

Loading...