Doniczki na stojakach

Filtruj według
Cena
Producenci
Symbol
Kod kreskowy
Materiał
Kolor
Długość [cm]
Szerokość [cm]
Wysokość [cm]
Średnica [cm]
Rodzaj opakowania
Filtruj

Jak wybrać idealną doniczkę na stojaku?Doniczki na stojakach dominują w nowoczesnych aranżacjach wnętrzarskich, ponieważ są bardzo stylowe, ponadto ich ogromną zaletą jest to, że świetnie eksponują rośliny. Dołączony do nich stojak sprawia, że widoczne są one znacznie lepiej, co bardzo dobrze sprawdza się w przypadku, gdy posiadamy piękne okazy roślin, które w ten sposób chcemy lepiej uwydatnić. Warto jednak mieć na uwadze, aby dobrać je w taki sposób, aby nie tylko dobrze się prezentowały, ale także były funkcjonalne:

  • Najważniejszą kwestią jest dobór odpowiedniego rozmiaru, dostosowanego do możliwości danego wnętrza, jak i wymagań danej rośliny. Niektóre rośliny, na przykład zamioculcas preferuje ciasne doniczki, dlatego warto stawiać na modele wielkości zbliżonej do średnicy całej rośliny. Znacznie więcej możliwości mamy w przypadku pozostałych roślin – małe doniczki na stojakach dobrze sprawdzają się do okazów o zwartym pokroju, takie jak sansewierie gwinejskie, z kolei te większe będą dobrze sprawdzać się do epipremnum, monster, czy skrzydłokwiatów.

  • Warto wspomnieć, że wiele tego rodzaju produktów wykorzystywanych jest jako osłonki doniczki na stojaku. Wtedy dobrze jest dokładnie zmierzyć średnicę doniczki produkcyjnej, ale także jej wysokość i w ten sposób dobrać osłonkę, ponieważ powinna ona zasłaniać doniczkę produkcyjną. Całość będzie się wtedy prezentować doskonale.

  • Równie istotny jest rodzaj wykorzystanych materiałów. Najczęściej konsumenci wybierają ceramiczne osłonki na metalowych stojakach, które są bardzo trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.Czy doniczki na stojakach muszą mieć dziury?Każda doniczka na stojakach powinna mieć dziury, ponieważ wpływa to na prawidłowy wzrost roślin. Wspomniane otwory umożliwiają odpływ nadmiaru wody, który może doprowadzić do gnicia korzeni roślin. Większość modeli na otwory na dnie, wtedy dodatkowo do zestawu dołączona jest podstawka, dzięki czemu woda z podlewania roślin nie wylewa się na podłogę. Spotykane są także modele z otworami znajdującymi się po bokach – wtedy woda spływa po ściankach do podstawki znajdującej się u dołu. Doniczki na stojakach, które pozbawione są otworów, mogą być używane do uprawy roślin, które nie wymagają dużej ilości wody, takich jak kaktusy i sukulenty. Wtedy z uwagi na ich potrzeby stosuje się minimalne ilości wody w rzadkich odstępach czasowych, dlatego nie musimy obawiać się o wylewanie wody lub gnicie korzeni. Warto pamiętać o zachowaniu umiaru, ponieważ dzięki temu rośliny będą cieszyć nasze oczy przez długi czas.W jaki sposób dopasować rodzaj doniczki na stojaku do wystroju wnętrza?Podczas zakupów dodatków do domu, czy mieszkania warto zwracać uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale także na design, który będzie zgodny z danym stylem aranżacji. W większości przypadków doskonale sprawdzają się białe doniczki na stojakach w kolorze złota, srebra lub czerni, które optycznie powiększą przestrzeń, nadając jednocześnie większej przytulności. Bez wątpienia bardzo wytwornie prezentują się czarne doniczki na metalowych stojakach, które najlepiej dopełnią całość aranżacji w stylu nowoczesnym, loftowym oraz glamour.Sprawdź także inne produkty z naszej oferty:- Doniczki- Doniczki na balustradę- Sztuczne kwiaty- Zegar na ścianę- Lampion- Lustra dekoracyjne

Loading...