Sprzątanie domu

Filtruj według
Cena
Producenci
Symbol
więcej... mniej
Kod kreskowy
więcej... mniej
Materiał
Kolor
Długość [cm]
więcej... mniej
Szerokość [cm]
więcej... mniej
Wysokość [cm]
więcej... mniej
Rodzaj opakowania
Filtruj

W naszej ofercie znajdziesz niezawodne środki do czyszczenia mebli różnego rodzaju. Z łatwością dopasujesz produkt potrzebny do danego wykończenia lub tworzywa, z jakiego zrobione jest podstawowe wyposażenie Twojego domu. Pamiętaj, że w zależności od tych kwestii, może okazać się, że niezbędny będzie konkretny środek czyszczący, dedykowany danym meblom. Sugerując się zaleceniami producenta, sprawisz, że te elementy będą miały o wiele dłuższą żywotność.

Środek do czyszczenia mebli dobierz do ich rodzaju. Ważne jest tu nie tylko przeznaczenie akcesoriów wnętrzarskich, ale też materiał, z jakiego są zrobione, a nawet ich wykończenie. Warto wiedzieć, że inaczej czyści się meble lakierowane, a jeszcze inaczej te matowe. Z tego względu zawsze zachęcamy do wyboru chemii, której producent gwarantuje dopasowanie do danego rodzaju akcesoriów domowych.

Dobry środek do czyszczenia mebli, czyli jaki?

Dobry środek do czyszczenia mebli to ten skuteczny. Aby uzyskać taki efekt, należy m.in. ocenić poziom i rodzaj zabrudzenia. Trzeba mieć na uwadze to, że innymi produktami wyczyścisz delikatne zakurzenie, natomiast tłuste plamy będą potrzebowały czegoś mocniejszego. Pamiętaj również o dostosowaniu się do zaleceń widniejących na opakowaniu danego środka czystości - przestrzegaj instrukcji i czasu przetrzymywania środka na meblach. To gwarancja prawidłowego usunięcia plamy. Możemy polecić m.in. piankę do mebli Xanto Lavenda.

Środek do czyszczenia mebli tapicerowanych i lakierowanych

Środek do czyszczenia mebli tapicerowanych może mieć nawet średnią moc działania. Dlatego poza dedykowanymi produktami, możesz wykorzystać także m.in. płyn do mycia naczyń. To jeden z domowych sposobów mycia tego typu tworzyw. Jeśli jednak decydujesz się na meble tapicerowane, zachęcamy, by zaopatrzyć się w chemię, która jest do nich przeznaczona, co daje pewność, że produkt nie uszkodzi powierzchni.

Środki do czyszczenia mebli lakierowanych często mają formę sprayu, który rozpyla się na powierzchnię z odpowiedniej odległości. To ważne, by stosować dedykowane produkty, które uchronią połyskujące wykończenie przed zniszczeniem. Lakieru nie należy myć szorstkimi gąbkami. Wykorzystanie dedykowanego środka czyszczącego jest też prostsze od domowych rozwiązań i skuteczniejsze.

Preparat do czyszczenia mebli matowych

Meble matowe możesz wyczyścić roztworem wody i płynu do mycia naczyń. Inną, prostszą opcją jest skorzystanie z gotowego produktu. Środek do czyszczenia mebli matowych usunie brud i kurz, nie naruszając charakterystycznej powierzchni. Zachęcamy do tego, by spróbować dedykowanych produktów myjących do tego rodzaju wyposażenia wnętrza, zwłaszcza kiedy dojdzie do poważniejszego zabrudzenia.

Czym czyścić meble skórzane i drewniane?

Jednymi z popularniejszych środków do czyszczenia mebli skórzanych są dedykowane chusteczki nawilżane. Takie znajdziesz w naszej ofercie. Green Shield Leather Wipes to opakowanie aż siedemdziesięciu sztuk. Możesz także rozważyć mleczka lub inne produkty, które dodatkowo będą pielęgnowały skórę.

W naszej ofercie znajdziesz też niejeden środek do czyszczenia mebli drewnianych. Wśród propozycji warto wymienić Sidolux M spray 350 ml migdałowy. Ten produkt zapewnia wysoki połysk, co jest jego zaletą. Drewniane meble cieszą się ogromną popularnością, dlatego dla zachowania ich funkcjonalności i schludności, warto o nie odpowiednio dbać.

Środek do czyszczenia mebli kuchennych

Są miejsca w domu, gdzie zabrudzenia bywają cięższe. Do takich zdecydowanie należy kuchnia. Środek do czyszczenia mebli kuchennych musi być nie tylko skuteczny, ale też dostosowany do mycia blatów, na których często znajduje się żywność. Możesz sięgnąć po propozycje dedykowane lub uniwersalne. Wiele zależy od rodzaju brudu i jego uporczywości. Tutaj warto wymienić Pronto rozpylacz do mebli multisurface, który odznacza się zrównoważonym pH. To praktyczna opcja, którą wykorzystasz do wielu mebli w całym mieszkaniu.

Co jest potrzebne do sprzątania domu?

Dobre środki do sprzątania domu to podstawa, ponieważ dzięki nim nasze wnętrza lśnią czystością, ponadto wiele z nich ogranicza ponowne osadzanie się zanieczyszczeń. W naszych domach szczególnie przydają się:

 • Chusteczki do sprzątania nasączone płynem, które skutecznie doczyszczają powierzchnie mebli z kurzu oraz zabrudzeń z jedzenia i napojów.
 • Płyny i pianki do kurzu, które pozwalają na jego usuwanie, ponadto dzięki cechom elektrostatycznym, utrudniają ponowne osadzanie się kurzu na powierzchni.
 • Płyny do szyb, którymi usuniemy zanieczyszczenia z witryn w salonie, szklanego stołu, czy lustra.
 • Płyny do podłóg, pozwalające na doczyszczenie podłogi, nierzadko także na ich impregnowanie. Tutaj konieczne jest dostosowanie detergentu do typu podłogi w naszym domu.

Od czego zacząć sprzątanie domu?

Regularne sprzątanie domu, czy mieszkania pozwala na stałe utrzymywanie porządku we wnętrzach, jednocześnie przy niewielkim nakładzie czasowym. Warto jednak co jakiś czas przeprowadzić generalne porządki, rezerwując sobie 1-2 dni czasu. Tutaj specjaliści polecają postępować zgodnie z następującym schematem:

 • Na początku myjemy okna i pierzemy firanki oraz zawieszamy czyste na karnisze. Ta czynność trwa najdłużej, dlatego warto jest zarezerwować na nią więcej czasu.
 • Kolejny etap do odkurzanie podłóg oraz powierzchni mebli z kurzu. Polecamy stosować się do zasady, że najpierw wycieramy je od góry do dołu. Wtedy unikniemy ponownego zabrudzenia niżej położonych powierzchni.
 • Warto czyścić poszczególne miejsca zgodnie z kolejnością: najpierw pokoje, potem łazienka i kuchnia, a na końcu przedpokój. Ten sposób pozwala na uniknięcie rozprzestrzeniania się zabrudzeń.
 • Na końcu myjemy dokładnie podłogi z dodatkiem płyny dedykowanego do konkretnego typu podłóg – drewnianych, kafelek, czy wykładzin elastycznych.

Jak dobrać worek do kosza na śmieci?

Worki na śmieci to must have w każdym domu. Podczas ich zakupu niezwykle istotne jest, aby były mocne, dobrze zgrzane, ale także dopasowane do potrzeb domowników. Warto zwracać uwagę również na rozmiar kosza. Jeśli worek będzie zbyt mały, może on się szybko rozrywać, a jeśli zbyt duży, istnieje ryzyko, że będzie się zsuwał do środka. Polecamy także uwzględnić ich pojemność według poniższych wskazówek:

 • Worki na śmieci 60 l doskonale sprawdzają się w przypadku osób mieszkających w pojedynkę lub w parach, ponieważ w zupełności jeden wystarczy nawet na 2-3 dni
 • Worki na śmieci 120 l będą dobrym wyborem u rodzin przynajmniej trzyosobowych
 • Worki na śmieci 240 l osiągają duże rozmiary, przez co zazwyczaj stosowane są do profesjonalnego sprzątania, na przykład w biurowcach, ale przydają się również podczas gruntownych porządków w naszych domach.

Jaki środek do czyszczenia butów sprawdzi się najlepiej?

Niewątpliwie stan obuwia mówi o nas samych. Niezależnie od tego, jakie modele obuwia nosimy, zwracajmy uwagę na to, aby były one utrzymywane w należytej czystości. Przeważnie do zakurzonych butów wystarczy zastosować wilgotną ściereczkę, którą przecieramy cholewkę. Z kolei do większych zabrudzeń najlepiej sprawdzają się wilgotna ściereczka lub gąbka zanurzona w łagodnym detergencie, na przykład w roztworze szarego mydła. Jeżeli takie działania zawiodą, warto posłużyć się gotowymi preparatami do pielęgnacji obuwia. Należy tutaj jednak zwrócić wyraźnie uwagę na to, aby były one dostosowane do rodzaju materiału, z jakiego zostały one stworzone, gdyż inny środek będzie przeznaczony do skóry naturalnej, ekoskóry, czy zamszu. W ten sposób unikniemy uszkodzenia cholewki obuwia, która nie będzie prezentować się tak efektownie.

Poznaj inne dostępne produkty:

- Środki do prania

- Środki do czyszczenia samochodu

- Środki do czyszczenia łazienki

- Lampion

- Wieszaki

- Talerze kwadratowe

Loading...