21.03

5 sposobów na udekorowanie stołu wielkanocnego

Wielkanoc jest jednym z najchętniej obchodzonych przez nas świąt, które zbiega się z początkiem wiosny. Warto zatem zadbać o właściwie dobrane dekoracje, aby nasz dom, czy mieszkanie prezentowało się efektownie i stworzyło przyjemny dla nas klimat. Specjaliści są zgodni co do tego, że na wielkanocnym stole powinny znaleźć się wielobarwne akcenty ozdobne, które dobrze nas nastroją podczas świąt. Jednocześnie dobrze jest wprowadzić elementy w białym kolorze, które kojarzą się z elegancją i czym odświętnym, co wpisuje się doskonale w atmosferę tego podniosłego święta. W naszym najnowszym artykule szczegółowo opisujemy, jak udekorować stół na Wielkanoc w 5 krokach – zachęcamy zatem do lektury!

Propozycje dekoracji na wielkanocny stół

Podstawą każdego stołu wielkanocnego jest elegancki obrus, najlepiej w białym kolorze, który nada aranżacji znacznej elegancji. Następnie można przygotować kilka dekoracji, które znacznie uatrakcyjnią całą kompozycję:

  • Samodzielnie przygotowane dekoracje z rzeżuchy lub owsa to absolutny must have – warto wykorzystać nasze ceramiczne osłonki o wymiarach 22x16,2x12,3 centymetrów, dostępne w mixie kolorów – zielonym, srebrnym i czarnym. Wystarczy wypchać je watą, zwilżyć dobrze wodą, a następnie wysypać porcję nasion rzeżuchy albo owsa i regularnie zraszać z wierzchu. Taką dekorację warto przygotować przynajmniej 2 tygodnie przed przypadającymi świętami, aby nasiona zdążyły wykiełkować, a rośliny urosnąć.
  • Polecamy zadbać o odpowiednią atmosferę świątecznego śniadania, ale także kolacji w kolejnych dniach z wykorzystaniem świecy PTASZEK o wielkości 12x6 centymetrów. Świeca utrzymana jest w kolorystyce różu, dlatego będzie efektowną ozdobą stołu, a przy tym pozwoli stworzyć przytulny klimat we wnętrzu.
  • Ozdobna kura z ceramiki dostępna w naszym sklepie internetowym to kolejna propozycja dekoracji na wielkanocnym stole. Można umieścić w jej środku czekoladowe jajeczka, po które chętnie sięgają dzieci.

Zadbaj o odpowiednio dobraną zastawę stołu na Wielkanoc

Bodajże najbardziej efektownym elementem dekoracyjnym każdego stołu jest efektowna zastawa wielkanocna. To ona stanowi istotną oprawę stołu i jednocześnie ma znacznie funkcjonalne, ponieważ pozwala wygodnie spożyć przygotowany posiłek. Eksperci są zgodni w kwestii doboru zastawy tak, aby elegancko prezentowała się na stole – białe naczynia to ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody, ponieważ dobrze wygląda także podczas innych okazji. Możemy jednocześnie zdecydować się na serwis o delikatnych akcentach ozdobnych, na przykład w postaci złotych pasków, które dodają im luksusowego designu. Polecamy dostępne w naszym sklepie serwisy obiadowe, w tym między innymi wariant DAISY przeznaczony dla 6 osób, który składa się łącznie z 30 elementów. W skład kompletu wchodzą 3 rodzaje talerzy oraz filiżanki ze spodeczkiem. Każde naczynie ma złoty, cienki rant oraz subtelne tłoczenia, dlatego z pewnością będą przyciągać uwagę.

Przeczytaj także inne wpisy blogowe:

- Jak powinien wyglądać stół wielkanocny?

- Jak nakryć stół do kawy i ciasta – pyszny deser na stylowym stole

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...