Czyszczenie kuchni

Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Materiał
Kolor
Długość [cm]
0 0
Szerokość [cm]
0 0
Wysokość [cm]
Średnica [cm]
.00 .00
Pojemność [l]
Pojemność [ml]
Posiada kod celny
Filtruj

Jak wybrać dobry środek do czyszczenia kuchni?Kuchnia jest pomieszczeniem w sposób szczególny narażony na zanieczyszczenie, co wynika chociażby z faktu przyrządzania posiłków. Dlatego zabrudzenia powstające z jedzenia stają się powszechnie występujące, nierzadko także dosyć trudne do usunięcia. Dbałość o stan czystości kuchni jest niezwykle ważne, bowiem wpływa na stan sprzętów, jak i nasze dobre samopoczucie.Warto zatem stawiać na dobre środki do czyszczenia kuchni, które mają następujące działanie:

  • Odtłuszczające, bowiem wiele zabrudzeń ma tłusty charakter, dlatego nie każdy specyfik jest w stanie poradzić sobie z takimi plamami. Doskonałym wyborem będzie tutaj dostępny w naszym sklepie internetowym płyn do czyszczenia kuchni ASTONISH o pojemności 750 mililitrów. Zawiera on środki powierzchniowo czynne, które dobrze radzą sobie z brudem, zwłaszcza z tłustymi plamami. Dobrze sprawdzą się nawet do trudnych plam – wystarczy rozpylić środek, pozostawić go na około 2 minuty, a następnie przetrzeć ściereczką.

  • Są bezpieczne dla sprzętów AGD, co dotyczy między innymi czyścików do zmywarki GLANZ Meister, które pozwalają usunąć z litrów tłuste zabrudzenia, a przy tym nie powodują uszkodzenia mechanizmów.

  • Nie mają szkodliwego działania na skórę, ale także na środowisko. Stosowane środki czyszczące w kuchni nie powinny powodować podrażnień, czy uczuleń w obrębie skóry rąk, co jest cechą wyróżniającą między innymi koncentrat sodowy do mycia naczyń FROSCH, który można znaleźć w ofercie sklepu Mondex. Jest on przebadany dermatologicznie, a zawarte w nim składniki są biodegradowalne, dzięki czemu są one przyjazne dla środowiska.Dobrym pomysłem jest wykorzystanie także domowego środka do czyszczenia kuchni na bazie octu i sody, co pozwala uporać się z wieloma uporczywymi zabrudzeniami, co sprawdzi się także jako środek do czyszczenia łazienki.Czym wyczyścić fugi w kuchni?Fugi w kafelkach są miejscem, gdzie zanieczyszczenia wręcz lubią się zagnieżdżać. W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie odpowiedniego preparatu, pozwalającego skutecznie pozbyć się brudu, co jednocześnie wpłynie na walor estetyczny płytek. Dlatego warto zaopatrzyć się w środek do czyszczenia fug w kuchni, czego przykładem jest preparat FEDAEX CZYSTA FUGA o pojemności 0,6 l. Mają one postać sprayu, który po rozpyleniu przybierają postać pianki, która aktywnie usuwa zanieczyszczenia. Warto jednocześnie zaopatrzyć się w środek do czyszczenia powierzchni w kuchni, na przykład w postaci chusteczek, którymi można przetrzeć płytki oraz blaty.Co sprawdzi się do czyszczenia kuchenek?Kuchenki w sposób szczególny narażone są na zabrudzenia, na przykład przez bulgoczący sos, czy wodę kipiącą z warzyw. Dobór odpowiedniego preparatu uzależniony jest od typu posiadanej kuchenki:

  • Środki do czyszczenia kuchenki gazowej mają postać płynu, czy mleczka, które skutecznie doczyszczają powierzchnię kuchenki, ale także kratki oraz palniki, dobrze sprawdzają się także domowe mieszanki na bazie octu oraz sody. Należy jednak unikać stosowania metalowych druciaków, które mogą trwale zarysować emaliowaną lub ceramiczną powietrznię.

  • Środki do czyszczenia kuchenki indukcyjnej są znacznie łagodniejsze, ponieważ mają one dosyć delikatną powierzchnię. Dedykowane mleczka oraz pasty znajdują tutaj zastosowanie, które oczywiście powinny być przecierane miękką ściereczką, na przykład z mikrofibry.Oferta internetowego sklepu Mondex jest bogata, dlatego uwadze konsumentów polecamy także środki do sprzątania domu, czy preparaty pozwalające utrzymać w czystości samochód, jak również środki do sprzątania łazienki.

Loading...