Porcelanowe dzbanki

Filtruj według
Cena
Producenci
Materiał
Kolor
Długość [cm]
0 0
Szerokość [cm]
0 0
Wysokość [cm]
Średnica [cm]
.00 .00
Pojemność [l]
Rodzaj opakowania
Kontakt z żywnością
Materiał
Pojemność [ml]
Zmywarka
Kuchenka mikrofalowa
Gatunek
Posiada kod celny
Filtruj

Jaką pojemność powinien posiadać dobry dzbanek z porcelany?Dobry dzbanek z porcelany powinien mieć pojemność dostosowaną do naszych potrzeb. Do codziennego użytkowania najlepiej sprawdzą się naczynia o pojemności około 1 litra, wtedy możliwe jest przygotowanie herbaty lub kawy jednocześnie dla wszystkich domowników, na przykład do śniadania, czy kolacji. Bardzo popularne stały się również porcelanowe dzbanki o pojemności około 500 mililitrów, do których dołączona jest filiżanka. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się u koneserów herbaty, którzy pragną cieszyć się gorącym napojem podczas chłodnych wieczorów. Warto pamiętać także o tym, aby przemyśleć kwestię zakupu naczynia, które sprawdzi się podczas przyjęć – wtedy dobrze sprawdzą się dzbanki porcelanowe o pojemności przynajmniej 1,6 litra. W internetowym sklepie Mondex konsumenci znajdą przepiękne modele dzbanków z porcelany, które z pewnością będą dobrze prezentować się na każdym stole.Jaki dzbanek porcelanowy do kawy, a jaki do herbaty?Dzbanki z porcelany dzielą się na naczynia przeznaczone do parzenia herbaty oraz kawy. Chociaż dla wielu konsumentów różnice między nimi nie są wyraźnie dostrzegalne, to jednak możemy zauważyć w ich budowie pewne niuanse:

  • Pod względem rozmiaru dzbanek porcelanowy do herbaty jest przeważnie mniejszy od tego przeznaczonego do kawy. Zazwyczaj mają one pojemność około 1 litra, z kolei dzbanki z porcelany do kawy mieszczą średnio 2 litry napoju.

  • Oba elementy zastawy różnią się także pod względem kształtu – porcelanowy dzbanek do kawy jest przeważnie smuklejszy od naczynia służącego do zaparzania i podawania herbaty, które są niższe i szersze, nierzadko mają pękaty kształt.

  • Zarówno kawowy, jak i herbaciany dzbanek z porcelany posiada szyję, przez którą możliwe jest wygodne nalewanie napoju. Często w środku obecne jest także sitko zatrzymujące na przykład listki herbaty.Czy porcelanowy dzbanek można myć w zmywarce?Na ogół porcelanowych naczyń, w tym dzbanków nie powinno się myć w zmywarce, gdyż w wielu przypadkach są one bardzo delikatne, przy tym mają zdobienia, które pod wpływem detergentu oraz wysokiej temperatury pod większym ciśnieniem może skutkować blaknięciem elementów dekoracyjnych i powstawaniem uszczerbień. Jednak w wielu przypadkach można czyścić dzbanki porcelanowe w zmywarce. Dotyczy to głównie współcześnie produkowanych artykułów, warto jednak mieć na uwadze, aby przeczytać zalecenia producenta co do tego, jak czyścić taki elementy zastawy. Pamiętajmy o tym, że aby czyszczenie było skuteczne, należy zadbać o pozbycie się z wnętrza porcelanowego dzbanka resztek herbaty, czy kawy i czyścić je w zmywarce na delikatnym programie.Sprawdź także inne produkty z naszej oferty:- Dzbanki- Karafki- Kubki- Filiżanki do kawy- Serwisy kawowe- Szklanki

Loading...