Dywaniki i wycieraczki

Wielkanoc

Ilość produktów: 61

Sortuj:
Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj

Wycieraczki pod drzwi zewnętrzne, wewnętrzne, wycieraczki na schody klatki, wycieraczki w obiektach użyteczności publicznej to element wyposażenia o którym z przyczyn praktycznych, estetycznych i utrzymania czystości nie wolno zapomnieć. To właśnie wycieraczki są pierwszą i skuteczną barierą przed wniesieniem zanieczyszczeń, wody, śniegu, błota itp. do wnętrza pomieszczenia. Dodatkowo te domowe uatrakcyjnią samo wejście do domu, mogą stanowić jego swoistą wizytówkę i ochoczo zapraszać gości do domu.

Wycieraczki do domu - jakie są najskuteczniejsze? Rodzaje wycieraczek pod drzwi

Oczywiście wycieraczek na rynku jest dostępnych bez liku. Warto więc przed dokonaniem wyboru uświadomić sobie jakie wyróżniamy kategorie wycieraczek. Otóż z uwagi na miejsce przeznaczenia mamy: wycieraczki domowe, wycieraczki obiektów publicznych, zewnętrzne wycieraczki i wycieraczki wewnętrzne.

Wycieraczki do obiektów wielu użytkowników to zwyczajowo gumowe, ażurowe, dużych rozmiarów maty kładzione w specjalnie do tego wyznaczonych wgłębieniach. Mogą to też być wycieraczki metalowe z osadnikiem lub bez. Ich funkcjonalność to nade wszystko zbieranie największego brudu, wody, śniegu, błota.

Wycieraczki domowe to te bardziej dekoracyjne i ozdobne. Najczęściej spotykamy się z kokosowymi wycieraczkami standardowych małych rozmiarach 40x60 cm lub trochę większe 90x60 cm lub 120x80 cm. Wycieraczki kokosowe są na tyle atrakcyjne i popularne bowiem ich szorstkie i mocno zbite włókna doskonale oczyszczają obuwie, są chłonne pod kąt wilgoci, ale dodatkowo również włókna kokosowe można dowolnie farbować. Wycieraczki te mogą być drukowane w rozmaite wzory, hasła, przywitania, mogą być nawet spersonalizowane. Z całą pewnością nie są nudne.

Kolejny rodzaj wycieraczek domowych to te gumowe, trochę przypominające ów obiektowe. Najczęściej występują w formie ażurowej, łatwość czyszczenia jest tu kluczową. Wystarczy zamieść zabrudzenia spod wycieraczki, a samą ją otrzepać i obmyć, by znów była czysta.

Ostatnia kategoria to wycieraczki z tworzyw sztucznych. Często występują w wersji z drobnymi i gęstymi igiełkami, które pozwalają na doskonałe czyszczenie obuwia. Minusem jest ich relatywnie szybkie zużywanie się.

Wycieraczki pod drzwi zewnętrzne, maty do przedpokoju, dywaniki łazienkowe - domowe must have

Poza wycieraczkami typowo pod drzwi, warto również rozejrzeć się za dekoracyjnymi matami i dywanikami do przedpokoju. Wybór jest naprawdę duży, a ciekawe wzornictwo może udekorować klatkę schodową wewnętrzną, korytarz czy przedpokój. Są to zwyczajowo maty tkane na płasko, łatwe w utrzymaniu czystości, nierzadko wykończone frędzelkami i świetnie nadające się do tak o cenie popularnego boho stylu w urządzaniu wnętrz.

Można również pomyśleć o przytulnych dywanikach z futerka. Doskonale ocieplą klimat wnętrza.

W obszarze wycieraczek pamiętać też należy o schodach zewnętrznych. Tu z przyczyn bezpieczeństwa sprawdzają się idealnie wszelkie antypoślizgowe wycieraczki bądź z antypoślizgową bazą albo całkowicie gumowe.

W zakresie domowych tekstyliów podłogowych należy również pamiętać o ponadczasowych dywanikach do łazienek. Są one niezawodne i zawsze w modzie. Warto wybrać te uniwersalne zestawy, w jednolitych kolorach dopasowanych pod charakter i styl łazienki.

Zobacz także: Stoły, Obrusy, Dywany, Stoliki kawowe, Narzuty i Koce

Na naszym blogu znajdziesz ciekawe pomysły na:

Jakie dekoracje do przedpokoju?

Pomysły na prezent na parapetówkę

Loading...