Drabiny

Filtruj według
Cena
Producenci
Symbol
Kod kreskowy
Materiał
Długość [cm]
Szerokość [cm]
Wysokość [cm]
Filtruj

Dlaczego warto kupić drabinę do domu?

Drabiny do domu to praktyczne elementy wyposażenia. Na rynku można znaleźć wiele wysokichmebli, których półki są trudno dostępne. W takim przypadku przyda się drabina domowa! Możesz nabyć model jedno- lub dwustronny. Wszystko zależy od Twoich własnych potrzeb. Pamiętaj jednak, by sięgać po propozycje wysokiej jakości. Drabina do domu przyda się, kiedy chcesz bezpiecznie wyjąć z szafki dowolną rzecz, czy masz w planach mycie okien oraz późniejsze zawieszenie zasłon.

Drabiny domowe muszą być bezpieczne!

Bezpieczeństwo to najważniejsza cecha drabin domowych. Wynika ona m.in. z ich stabilności i jakości wykonania. To bardzo ważne, by wybrać model, który nadaje się do częstego użytkowania. Zwykle drabiny do domu odznaczają się wytrzymałością od 125 kg do 150 kg. W naszej ofercie znajdziesz propozycje, które są solidnie zrobione z różnych materiałów. Co więcej, mają różną wysokość, dlatego z łatwością znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Drabiny domowe 2, 3 i 4 stopniowe

Dostępne są drabiny domowe różnej wysokości. Dzięki temu wybrany przez Ciebie model jest maksymalnie praktyczny i użyteczny. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na ich właściwości antypoślizgowe, które zwiększają bezpieczeństwo. Drabiny domowe 2 stopniowe sprawdzą się przykładowo do sięgania po przedmioty ze średnich półek. Drabiny domowe 3 stopniowe to jedna z alternatyw. Zauważ, że konkretne modele różnią się między sobą nie tylko ilością stopni, ale także wysokością roboczą. Z tego powodu różnica pomiędzy drabiną domową 4 stopniową i tą, która ma ich mniej może być niewielka. Dodajmy, że jeśli chcesz wykorzystać konkretną opcję podczas remontu, przydatny będzie nie tylko szeroki podest, ale też haczyk, na którym będziesz mógł zawiesić wiadro.

Drabiny domowe plastikowe - jakie możesz znaleźć?

Drabiny domowe plastikowe to jedne z dostępnych możliwości. Podobnie jak te, które są zrobione z innych materiałów, muszą być one odpowiednio stabilne i wytrzymałe. Często przyjmują one formę stosunkowo niskich podestów. W naszej ofercie znajdziesz na przykład drabinkę do wnętrz 400/5000. Ta opcja ma długość 46 cm, szerokość - 44 cm i wysokość - 48 cm. Jej wymiary pozwalają m.in. na łatwe przechowywanie, co jest ogromną zaletą. To nie wszystko, co dla Ciebie mamy. Zachęcamy do sprawdzenia całego asortymentu dostępnego na stronie. Oprócz nich w domach nie może zabraknąć także innych praktycznych artykułów, w tym parasolników, czy gazetników oraz praktycznych półek. Wszystkie te produkty dostępne są w internetowym sklepie Mondex. 

Jaka drabina do domu?

W każdym domu drabina to obowiązkowy element wyposażenia. Dzięki niej możemy wygodnie umyć okna, zawiesić firanki, czy sięgnąć po przedmioty znajdujące się na szczytach szaf, ponadto przydają się także podczas remontów. Do najczęściej wybieranych należą drabiny aluminiowe, które są bardzo lekkie, a przy tym wytrzymałe. Wielu konsumentów chętnie sięga również po drabiny stalowe. Są one nieco cięższe, ale za to ich konstrukcja należy do najbardziej wytrzymałych, przez co często stosowane są podczas remontów, czy prac w przydomowym ogrodzie. Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzemy, zwracajmy uwagę na to, aby miał on stabilne podparcie, które gwarantuje nam bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko upadku.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drabinki pokojowej?

Dobra drabina powinna być bezpieczna, ale także funkcjonalna, dlatego podczas zakupu zwracajmy uwagę na następujące elementy:

  • Liczbę szczebelków – w większości domów sprawdzi się drabina aluminiowa 4-stopniowa lub 5-stopniowa. Liczba stopni uzależniona jest od naszych potrzeb, czyli jak wysoko musimy sięgać.
  • Materiał zastosowany w procesie produkcji – aluminium i stal należą do najbardziej wytrzymałych, przy czym produkty wykonane z aluminium cechują się odpornością na korodowanie.
  • Bezpieczeństwo – wszystkie części drabiny muszą być dobrze spasowane. Nie może się ona chwiać, gdyż grozi to upadkiem. Zwracajmy uwagę także na elementy łączące oba ramiona. Muszą być one na tyle wytrzymałe, aby nie rozjechały się po rozłożeniu. Ponadto powinny posiadać gumowe stopki, które z jednej strony chronią drewnianą podłogę przed zarysowaniem, a z drugiej mają one właściwości antypoślizgowe. Jest to zatem kolejny element zapewniający stabilność.
  • Typ drabiny – najczęściej wybierane są małe drabiny domowe rozkładane, które daje się bardzo łatwo przechowywać, co jest szczególnie istotne w małych mieszkaniach. Dobrze sprawdzają się również produkty rozkładane lub w postaci schodków, ale mają one zastosowanie głównie w przestrzeniach zewnętrznych.

Drabinka do domu może być także efektownym elementem dekoracyjnym wnętrza

Nierzadko produkty nienadające się do użytku wykorzystywane są jako elementy ozdabiające wnętrze. W ten sposób możemy stworzyć drabinkę dekoracyjną, najlepiej z artykułów drewnianych. Najczęściej wystarczy je przeszlifować, na nowo pomalować, czy intencjonalnie postarzeć i mamy piękny mebel DIY do pokoju dziennego, czy sypialni. Możemy oprzeć ją o ścianę i postawić kwiaty, ramki na zdjęcia lub książki. Z pewnością taki element dekoracyjny będzie przyciągał spojrzenia gości.

Gdzie sprawdzą się aluminiowe drabiny 3x11 i 3x9?

Jeżeli chcemy dokonać napraw na zewnątrz domu, na przykład wymienić żarówkę w kinkiecie, czy przeczyścić rynny dachowe, dobrym pomysłem będzie zastosowanie aluminiowej drabiny 3x11. Co kryje się pod tym oznaczeniem? Pierwsza z liczb oznacza liczbę części, z jakiej składa się drabina, a druga z nich, z ilu szczebli się składa. Z kolei aluminiowa drabina 3x9 jest nieco niższa, bo ma 9 szczebelków, ale równie dobrze sprawdza się podczas wykonywania prac poza domem.

Loading...