Stojaki na ręcznik kuchenny

Filtruj według
Cena
Producenci
Symbol
Kod kreskowy
Materiał
Kolor
Długość [cm]
Szerokość [cm]
Wysokość [cm]
Rodzaj opakowania
Gatunek
Filtruj

Na czym powiesić ręcznik papierowy?

Stojak na papier kuchenny stał się podstawowym elementem wyposażenia kuchni, skąd w łatwy sposób można oderwać kawałek papieru, aby wyczyścić blat, wytrzeć do sucha umyte owoce i warzywa, a także wykorzystać je do odsączania z tłuszczu usmażonych produktów. Warto wieszać na nich ręczniki, aby w wygodny sposób można było oderwać poszczególne listki. Istotne jest jednak to, aby miały one solidną podstawę oraz były nieco cięższe, ponieważ dzięki temu znacznie łatwiej można oderwać papier, nawet jedną ręką bez obaw o przewrócenie całego stojaka. Warto dodać, że tego rodzaju elementy wyposażenia kuchni mogą być także ozdobnym akcentem wnętrza. Mnogość dostępnych na rynku produktów znacznie ułatwia nam zadanie, ponieważ możemy dostosować je do określonego rodzaju aranżacji. W internetowym sklepie Mondex znajdziesz szeroki wybór wspomnianych artykułów – polecamy między innymi czarny stojak na ręcznik kuchenny w kilku wersjach zdobniczych. Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, ale także tych zaaranżowanych w stylu skandynawskim oraz minimalistycznym. Nasze produkty zostały stworzone w taki sposób, aby rolki papieru nie rozwijały się same, a ich odrywanie było łatwe do przeprowadzenia.

Jaki produkt wybrać do niewielkiej kuchni?

Jak wspomnieliśmy powyżej, stojak na ręcznik kuchenny stanowi must have w każdym domu. Warto jednak dobrać go w taki sposób, aby był bardzo poręczny w obsłudze. Jeżeli mamy do wyboru dużą ilość miejsca na blacie lub parapecie, warto zdecydować się wtedy na produkty zorientowane pionowo. Zwracajmy wtedy uwagę na to, aby miał antypoślizgowe nóżki lub podstawę, a także czy stoi stabilnie i można stosować do niego rolki o każdej średnicy, zarówno mniejszej, jak i większej. Co jednak zrobić w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu? Wtedy dobrze jest zdecydować się na produkty montowane na przykład na relingach. Pozwala to zaoszczędzić miejsce na blacie i wykorzystać przestrzeń pod kuchennymi szafkami. Powszechnie dostępne są produkty przypominające pewnego rodzaju koszyczki, mocowane za pomocą dedykowanych haczyków. Zazwyczaj są wykonane z materiałów w kolorze srebra, ale w wielu kuchniach dobrze sprawdzą się także złote stojaki na ręcznik kuchenny, które wprowadzą akcent w stylu glamour.

Jak powiesić ręcznik papierowy?

Wieszanie ręcznika na stojaku jest niezwykle proste. Wystarczy wyjąć rolkę z opakowania i osadzić ją na wystającym pręcie przez dedykowany ku temu otwór. Dobrze jest rozerwać miejsce łączenia rolki, aby znacznie łatwiej można było oderwać poszczególne listki. Jeżeli wyposażyliśmy naszą kuchnię w gadżet z ogranicznikiem zapobiegającym przypadkowemu rozwijaniu się rolki, zwróćmy uwagę, aby odpowiednio dopasować średnicę arkusza. Większość produktów ma ustandaryzowaną średnicę, dlatego w przypadku większych rolek mogą one nie pasować do stojaka. To samo dotyczy gadżetów osadzanych na relingach – tutaj jednak zazwyczaj nie jest konieczne osadzanie rolek na specjalnym pręcie. Wystarczy wtedy rozerwać miejsce łączenia i położyć poziomo na stojaku.

Sprawdź inne produkty dostępne w naszym sklepie internetowym:

- Ramki na zdjęcia

- Lustra

- Latarnie i lampiony

- Filiżanki

- Białe chlebaki

- Duże kubki na kawę

Loading...