21.12

Jakie są zasady dobierania donic do roślin domowych?

To, jakie są zasady dobierania donic do roślin domowych, jest bardzo ważną kwestią, nad którą należy się pochylić. To dlatego, że różne kwiaty mają inne od siebie potrzeby. Chociaż mogłoby się wydawać, że doniczki niewiele się od siebie różnią, warto wiedzieć, że dostępnych jest wiele wariantów. Ważna jest m.in. wielkość donicy. Im większa bryła korzeniowa, tym więcej miejsca potrzebuje. Praktycznym rozwiązaniem będą też modele z odwodnieniem, czyli dziurkami na spodzie, które pozwolą na odprowadzenie nadmiaru wody. W takim wypadku należy jednak zadbać o podstawę lub talerzyk, który zapobiegnie zalaniu podłogi, parapetu bądź półki. Zwróć także uwagę na design donicy. Ten warto dopasować do wystroju mieszkania - dzięki temu wszystko będzie prezentować się estetycznie.

Jak dobrać rozmiar donicy do rośliny?

Głównym kryterium podczas doboru donic do roślin domowych, jest to, jaka jest specyfika kwiatów i ich tempo wzrostu. Jeśli chodzi o rośliny pnące, warto wybrać doniczki podłużne, natomiast do kompozycji drobnych kwiatków lepiej sprawdzą się podłużne pojemniki. Ważne jest to, że nie należy hodować żadnych pędów w tym, w czym są sprzedawane. Mniejsze z nich, czyli te, które nie mają wielkich korzeni, należy przesadzić do doniczki o średnicy o około 3 cm większej niż dotychczasowa. Przy bardziej rozbudowanych brył korzeniowych konieczne może być zapewnienie pojemnika o średnicy nawet o 10 cm większej.

Jakie są najlepsze donice do kwiatów?

Wyjaśniliśmy już, jak należy dobrać rozmiar donicy do kwiatów domowych. Bez wątpienia jest to istotna kwestia, która ułatwia hodowlę flory w pomieszczeniu. Donice mogą być wykonane z różnych tworzyw, na przykład z plastiku, ceramiki lub terakoty. To właśnie ta ostatnia jest jedną z korzystniejszych dla roślin. Doniczki terakotowe mają porowatą strukturę, która ułatwia “oddychanie” ściankom. To minimalizuje ryzyko przelania i rozwoju chorób.

Jak dobrać doniczki do poszczególnych roślin?

Poszczególne rośliny domowe mają konkretne wymagania, co do donic, w których są hodowane. Pochylmy się na tym, co jest ważne w różnych przypadkach:

- palmy potrzebują wysokich i wąskich donic,

- paprocie nie lubią przelewania i zbytniej wilgoci, dlatego mogą się przy nich sprawdzić donice nawadniające,

- korzenie storczyków potrzebują światła i z tego powodu hoduje się je w przezroczystych pojemnikach, wkładanych do osłonek,

- fikusy rozbudowują korzenie do pewnego momentu, więc warto hodować je w doniczkach dużych, ale niewysokich.

Co mamy dla Ciebie?

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne donice do roślin domowych. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do ich indywidualnych potrzeb i wystroju wnętrza. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które mają konkretne wymagania, co do akcesoriów domowych. Polecamy m.in. minimalistyczną doniczkę okrągłą 50 cm szarą, komplet trzech doniczek Neva Marble oraz donicę 25 cm x 23 cm z technorattanu, która sprawdzi się we wnętrzach w stylu boho. Wybór jest o wiele większy, więc każdy znajdzie to, czego szuka.

Zobacz także inne produkty z naszej oferty:

- Doniczki

- Doniczki na balustradę

- Osłonki na doniczki

- Kwietniki

- Wazon

- Sztuczne kwiaty

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...