08.09

Jaki nóż kuchenny do 100 zł?

Wysokiej klasy nóż kuchenny to obowiązkowy element wyposażenia w każdej kuchni. Pozwala na porcjowanie produktów spożywczych, w tym mięs, owoców oraz warzyw, przydaje się także do wygodnego krojenia chleba, bułek, czy ciast. Do 100 złotych z powodzeniem kupimy dobry nóż, który w pełni zaspokoi nasze potrzeby – będzie wytrzymałym, trwałym narzędziem, który pozwoli na efektywną pracę w kuchni, a przy tym będzie można go naostrzyć w bardzo prosty sposób.

W cenie do 100zł z pewnością zakupimy modele o różnym kształcie i przeznaczeniu. Ze względu na fakt, iż ceny ulegają zmianom, nie można zagwarantować, iż noże te nie staną nie droższe, stąd poniżej wskazujemy tylko orientacyjnie modele:

 • Nóż santoku o uniwersalnym przeznaczeniu, który nadaje się do krojenia różnych produktów, takich jak warzywa, mięsa i ryby.
 • Nóż do chleba, który ma długie, ząbkowane ostrze, który nadaje się do krojenia chleba i innych produktów piekarniczych.
 • Nóż do owoców i warzyw o krótkim, ostrym ostrzu, który warto wykorzystać do krojenia owoców i warzyw.
 • Nóż do mięsa, mający długie, szerokie ostrze, który sprawdzi się do krojenia mięsa.
 • Nóż do obierania warzyw i owoców, mający krótkie, nieco szersze ostrze.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podczas wyboru noża kuchennego do 100 zł, dobrze jest zwrócić uwagę także na inne kwestie, w tym:

 • Materiał, z którego jest wykonany nóż. Wśród najpopularniejszych surowców wymienia się przede wszystkim stal nierdzewną, która jest bardzo łatwa w czyszczeniu i konserwacji. Innym popularnym materiałem do produkcji noży kuchennych jest stal węglowa. Takie narzędzia są bardziej trwałe niż noże ze stali nierdzewnej, ale wymagają bardziej regularnej konserwacji i ostrzenia.
 • Kształt ostrza noża powinien być dopasowany do rodzaju produktów, które mają być porcjowane przy jego użyciu. Przykładowo noże Santoku mają uniwersalny kształt, narzędzia przeznaczone do krojenia chleba są długie, tępo zakończone, a noże przeznaczone do obróbki warzyw i owoców są bardzo poręczne i ostro zakończone.
 • Rozmiar noża powinien być dopasowany do naszych potrzeb. Jeżeli gotujemy często, najlepiej sprawdzi się duży nóż, który dobrze leży nam w dłoni.

Sprawdź propozycje internetowego sklepu Mondex pod względem wyboru noży do 100 złotych

Sklep internetowy Mondex oferuje szereg przydatnych produktów do codziennego użytkowania w kuchni, w tym wysokiej jakości noże kuchenne do 100 złotych – oto kilka naszych propozycji (ceny mogą ulec zmianie, także podane informacje mają charakter orientacyjny, a ceny konkretnego produktu należy zawsze sprawdzić aktualną ofertę sklepu):

 • Nóż szefa kuchni Zwieger o długości 20 centymetrów, który doskonale sprawdzi się do każdego typu produktów spożywczych.
 • Nóż Deco Black marki Gerlach o długości ostrza 12,5 centymetra, który warto wykorzystać do krojenia niewielkich produktów spożywczych, w tym warzyw oraz owoców.
 • Nóż kuchenny Country ze spiczasto zakończonym ostrzem i drewnianą, antypoślizgową rączką, który bardzo dobrze trzyma się w ręce.

Warto zdecydować się także na zestaw noży w bloku – przekracza on wspomniany budżet 100 złotych, ale finalnie każdy z narzędzi kosztuje znacznie mniej, a przy tym możemy cieszyć się produktami idealnymi do codziennej pracy w kuchni.

Sprawdź produkty z naszej oferty i przeczytaj inne artykuły blogowe:

- Drewniane noże w bloku

- Noże

- Miski

- Szklanki

- Idealny kubek dla mechanika

- Jakie wyróżniamy rodzaje noży do sera?

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...