23.10

Jak zrobić stroik świąteczny w doniczce w domu?

Do wykonania stroika świątecznego w doniczce w domu wystarczy niewiele

akcesoriów, które ułożysz w jedną kompozycję dekoracyjną. Tego typu ozdoba może być nie tylko tania, ale i prosta do zrobienia. Jednocześnie będzie estetyczna, efektowna i niepowtarzalna, ponieważ przygotujesz ją własnoręcznie. Przede wszystkim, do zrobienia stroika będzie Ci potrzebna doniczka. Może być zdobiona lub jak najprostsza. Właściwie możesz wykorzystać każdy model, który masz w domu. Oprócz tego przydadzą się gałązki choinki - to od Ciebie zależy, czy będą naturalne, czy sztuczne. Pamiętaj, że ta druga opcja zostanie z Tobą nawet na kilka lat. Warto także zaopatrzyć się w bombki i inne ozdoby, które zawiesisz na stroiku. Samą doniczkę polecamy wypełnić ziemią lub gąbką florystyczną.

Co jest potrzebne do zrobienia stroika świątecznego w doniczce?

To, z czego zrobisz stroik świąteczny w doniczce, jest zależne od Ciebie. Według własnego uznania możesz udekorować gałązki choinek wetknięte do środka bombkami, łańcuchami, czy lampkami. Możesz także spryskać je brokatem lub sztucznym śniegiem. W naszej ofercie znajdziesz doniczkę, która będzie stanowiła bazę - model NEVA o wymiarach 18 cm x 20,8 cm. To propozycja na stojaku, który dodatkowo uatrakcyjni stroik. Biały kolor, który u nas znajdziesz, świetnie komponuje się ze złotymi elementami. Polecamy także gałązkę ozdobną MOA 69 cm z zielonymi płatkami. Możesz uzupełnić dekorację gałązką z brokatem 68 cm 3AS. W stroiku świątecznym nie może zabraknąć bombek. Nasza propozycja pada na komplet sześciu sztuk w kolorze srebrnym o średnicy 8 cm. Jeśli chcesz, możesz dodać lampki choinkowe. Wyobraźnia bez wątpienia przyda się podczas kompletowania dekoracji bożonarodzeniowej w doniczce.

Warto sięgnąć po świece

Inną propozycją, jak zrobić stroik świąteczny w doniczce w domu, jest to, by sięgnąć po świece. Ważne jest to, żeby wystawały one ponad krawędź pojemnika, w którym je ułożysz. Dlatego warto wykręcić w każdej świecy kilka otworów i włożyć w nie plastikowe patyczki, których używa się do podtrzymywania roślin doniczkowych. Wokół warto wetknąć gałązki drzew iglastych - ponownie - żywe lub sztuczne. Te z kolei możesz przyozdobić, podobnie jak w poprzedniej wersji stroika świątecznego w doniczce, bombkami, zawieszkami lub brokatem. Dobrze sprawdzi się też udekorowanie samej donicy, na przykład wykorzystując wstążki. Pamiętaj, by ozdoby w stroiku układać tak, by nie było między nimi prześwitu, przez który przebijałaby gąbka florystyczna lub ziemia. Dzięki temu efekt będzie o wiele bardziej estetyczny.

Sprawdź produkty z naszej oferty i zapoznaj się z innymi artykułami blogowymi:

- Kubki świąteczne oraz ich niezwykła tradycja

- Podkładki świąteczne na stół, pod talerze

- Bombki świąteczne

- Jakie lampiony świąteczne wybrać?

- Pomysł na prezent świąteczny do domu

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...