06.10

Jakie lampiony świąteczne, lampiony bożonarodzeniowe, latarenki wybrać?

Lampiony świąteczne - tradycyjna ozdoba bożonarodzeniowa

Lampiony świąteczne to jedna z tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych. Latarenki na ogół kojarzą się z roratami i dziećmi, które oświetlają podczas porannej mszy świątynię. Takie lampiony świąteczne często są zdobione scenami z Biblii. W naszych domach znajdziemy także modele tradycyjne, niejednokrotnie metalowe. Popularnością cieszą się lampiony świąteczne w kolorach złota, srebra lub czerni. Światło padające z latarenek wprowadza we wnętrzach ciepły, rodzinny klimat.

Lampiony świąteczne podczas mszy

Msza roratnia to poranna uroczystość, podczas której najmłodsi wierni maszerują przez świątynię z lampionami świątecznymi w dłoniach. Jest to nawiązanie do przypowieści o pannach czekających z lampami, które czekały na przyjście Oblubieńca. Lampiony świąteczne wykorzystywane podczas nabożeństwa najczęściej zdobione są scenami zaczerpniętymi z Biblii lub wspominanymi w jej treści postaciami - Świętą Rodziną i przybyszami witającymi nowonarodzonego Jezusa Chrystusa.

Latarenki świąteczne w naszych domach

Latarenki świąteczne to także lubiane przez wielu dekoracje domowe. Swoje miejsce znajdują na parapetach, stołach, półkach, a większe - także na podłodze. Lampiony świąteczne ozdobne są zapalane po zmroku, by wprowadzić we wnętrza ciepły i przytulny klimat. Mogą mieć miejsce na świecę, podgrzewacz lub - kiedy mowa o nowoczesnych rozwiązaniach - żarówkę. Ciekawą propozycją są klasyczne lampiony Lorenzo Gold dostępne w komplecie składającym się z trzech sztuk. Ich minimalistyczny design sprawdzi się właściwie w każdym domu.

Lampiony bożonarodzeniowe - stwórz niepowtarzalną kompozycję

Wybierając kilka sztuk lampionów bożonarodzeniowych, możesz stworzyć z ich wykorzystaniem niepowtarzalną aranżację. Mniejsze i większe modele stojące obok siebie ocieplą wnętrze Twojego domu. Małe lampiony świąteczne możesz ustawić na parapecie tak, by były widoczne z zewnątrz. Z kolei większe idealnie wpasują się w róg pokoju lub korytarza - dzięki temu ciepły blask powita każdą odwiedzającą Cię osobę. Warto łączyć ze sobą lampiony świąteczne o różnych wielkościach, ale też i kształtach oraz kolorach. Jedną z możliwości jest lampion Lali w kolorze miętowym, który doskonale uatrakcyjni wystrój domu.

Latarenki bożonarodzeniowe w pokoju dziecka

Latarenki bożonarodzeniowe, szczególnie te z miejscem na żarówkę, wspaniale sprawdzą się ustawione w pokojach najmłodszych. Wówczas warto wybierać modele kolorowe, bogato zdobione, co rozbudzi dziecięcą wyobraźnię. Zasilane elektrycznie lampiony świąteczne mogą z powodzeniem zastąpić lampkę nocną. Dzieci z niecierpliwością będą czekały na moment, kiedy zapadnie zmrok i będą mogły uruchomić światło. Dla siebie samego możesz z kolei wybrać lampiony świąteczne na świeczkę, którą odpalisz w chwili, gdy będziesz chciał odpocząć od zgiełku codzienności. Bez względu na to, do jakiego pomieszczenia chcesz dodać latarenkę bożonarodzeniową, z pewnością zauroczy Cię ciepły blask, który się z niej wydobywa i rozprasza się na cały pokój.

Zobacz także:

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...