23.10

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy w szkle?

Stroiki bożonarodzeniowe w szkle to doskonały sposób na udekorowanie domu na święta. Są proste w wykonaniu, efektowne i trwałe. Mogą być wykonane z różnych materiałów i w dowolny sposób ozdobione. Dzięki temu można stworzyć oryginalne i niepowtarzalne stroiki, które będą cieszyć oko przez wiele lat. Nie musimy posiadać wybitnych umiejętności plastycznych do ich wykonania, aby uzyskać efekt pozwalający na stworzenie specyficznego klimatu, na który wielu z nas czeka przez cały rok. Wystarczy wybrać interesujące nas naczynie szklane, najlepiej transparentne, ponieważ dzięki temu wszelkie elementy będą doskonale widoczne. Reszta dodatków uzależniona jest od naszej inwencji twórczej. Bombki, sztuczny śnieg, bożonarodzeniowe figurki – wszystko to sprawdzi się doskonale do stworzenia stroika na Boże Narodzenie, o czym szerzej piszemy w dalszej części artykułu.

Przegląd pomysłów na stworzenie stroika na Boże Narodzenie w szkle

Tworzenie stroików bożonarodzeniowych w szkle to bardzo modny trend, który sprawia, że jednocześnie każde wnętrze prezentuje się nowocześnie, a przy tym bardzo przytulnie. Warto zainspirować się z jednym z poniższych pomysłów, aby stworzyć oryginalną dekorację, idealną na świąteczny czas:

  • Do wykonania stroika bożonarodzeniowego doskonale sprawdzi się szeroka, ale niska misa na stopce, do której można włożyć gotowy wianuszek ze sztucznej choinki, który pod względem średnicy będzie pasował do naczynia. Możemy także stworzyć go samodzielnie z żywych gałązek, zaplatanych z wykorzystaniem ciemnozielonej żyłki. W zależności od naszych preferencji możemy dodatkowo posypać całość delikatnie brokatem, aby stroik mienił się pod wpływem światła. Do środka warto włożyć grubą, ale niezbyt wysoką świecę, na przykład w kolorze czerwieni, bieli albo srebra, co po odpaleniu pozwoli uzyskać wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu.
  • Można wykorzystać także wyższy słoik, który można od środka spryskać brokatowym sprayem albo sztucznym śniegiem. Jeżeli zależy nam na podpiciu efektu, warto jest wewnątrz na ściankach ponaklejać gwiazdki, które po spryskaniu można odkleić, uzyskując tym samym ciekawy wzór. Do środka możemy położyć figurkę renifera lub mikołaja, dodać niewielkie girlandy, a od góry przewiązać grubszym sznurkiem, aby całość zyskała charakter boho.
  • Do najbardziej efektownych należą stroiki bożonarodzeniowe w szkle przypominającym akwarium. Przy pomocy sztucznego śniegu spryskujemy dno i delikatnie ścianki, umieszczamy w środku figurki choinek, reniferów oraz świętego Mikołaja z saniami. Uzyskujemy wtedy coś na kształt niewielkiej makiety, która z pewnością będzie przyciągać spojrzenia gości.

Gdzie szukać artykułów potrzebnych do wykonania bożonarodzeniowego stroika w szkle?

Do wykonania stroików na Boże Narodzenie w szkle doskonale sprawdzą się produkty dostępne w internetowym sklepie Mondex. Polecamy między innymi okazałe naczynia szklane w różnych kształtach i pojemnościach, a także figurki, które pozwolą udekorować takie małe dzieła sztuki.

Zobacz dostępne produkty i sprawdź inne wpisy blogowe:

- Bombki świąteczne

- Latarnie

- Podkładki świąteczne na stół, pod talerze

- Jak udekorować mieszkanie na święta Bożego Narodzenia?

- Jakie talerze świąteczne wybrać?

- Jakie lampiony świąteczne wybrać?

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...