21.12

Czym są etażerki na ciasto i jakie mają zalety?

Etażerki na ciasto to patery wielopoziomowe, które pozwalają na podanie gościom więcej, niż jednego rodzaju wypieków. Warto wiedzieć, że mogą być wykonane ze szkła, stali nierdzewnej, drewna, kamienia, czy tworzyw sztucznych. Metalowe modele są stabilne, co przydaje się zwłaszcza w przypadku dużej ilości gości, którzy będą częstować się ciastem podanym na etażerce. Co ciekawe, chociaż pierwszym skojarzeniem związanym z tym sposobem serwowania są wypieki, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać wielopoziomowe patery na owoce, babeczki, czy nawet cukierki.

Jakie są zalety etażerek na ciasto?

Jak już wspomnieliśmy, etażerki na ciasto mogą służyć także do podawania innych deserów, czy owoców. To jednak niejedyna ich zaleta. Warto pamiętać także o tym, że:

- kilka pięter patery pozwala na ciekawą ekspozycję wypieków,

- niektóre etażerki są obrotowe, co ułatwia częstowanie,

- ten sposób podania deserów sprawdzi się przy większej ilości gości,

- etażerki same w sobie mogą być elementem dekoracyjnym.

Co można podać na etażerce?

Etażerki mają szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać do podania wszelkich wypieków, w tym ciast, babek, babeczek, tortów, muffinek, ciasteczek. Możesz także pokroić owoce, takie jak jabłka, gruszki, czy ananasy i ciekawie ułożyć je na kilkupoziomowej paterze. Co więcej, to rozwiązanie sprawdzi się przy bezach, kokosankach, a nawet drobnych słodyczach, takich jak czekoladki. Dostępne są też patery z kloszem, które zapobiegną wyschnięciu wypieków. Te jednak z reguły są jednopoziomowe.

Jaką paterę wybrać na wypieki?

Dobrą wiadomością jest to, że etażerki są dostępne w różnych rozmiarach, stylach i do tego - zrobione z rozmaitych materiałów. Te ostatnie mogą być naturalne lub sztuczne. Bardzo elegancko prezentują się patery porcelanowe, które warto dopasować do reszty zastawy stołowej. Do klasyki zaliczają się też etażerki na ciasto szklane. Dobrym rozwiązaniem są modele z zaokrąglonymi brzegami, ponieważ te zapobiegają spadaniu deserów, które są na nich podawane. To bardzo praktyczna cecha, jaką warto mieć na uwadze. W naszej ofercie znajdziesz na przykład etażerkę dekoracyjną 170 cm. Tego typu akcesoria świetnie sprawdzą się podczas imprez okolicznościowych, na przykład wesel, czy chrzcin. Proponowany przez nas model ma pięć poziomów, dzięki czemu z łatwością zmieścisz na nim kilka rodzajów wypieków. Bez wątpienia jest to ogromna zaleta, zwłaszcza przy większej ilości gości, którzy będą sięgać po deser.

Zobacz produkty z naszej oferty i przeczytaj inne wpisy blogowe:

- Talerzyki deserowe

- Talerzyki do ciasta

- Kubki

- Filiżanki do kawy

- Jaki talerz na ciasto wybrać?

- Jak ładnie ułożyć ciasto na talerzu?

- Przegląd pater do serwowania deserów i ciast

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...