08.09

Czym czyścić meble żeby nie było smug?

Częste czyszczenie mebli sprawia, że przez długi czas prezentują się one doskonale i przez długi czas pozostają one w dobrej kondycji. Wiele osób zmaga się z problemem powstawania smug na ich powierzchni – jak temu zaradzić?

Niezwykle przydatne okazują się tutaj profesjonalne środki, takie jak produkty marki Pronto dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego (aktualną dostępność produktów zawsze należy zweryfikować, gdyż oferta ulega zmianom). Są to produkty dostosowane do każdego typu powierzchni, które poradzą sobie z kurzem, czy z tłustymi plamami, z czym mamy do czynienia na przykład w kuchni. Wystarczy po przekręceniu dozownika na napis „ON” nacisnąć rozpylacz i spryskać nim daną powierzchnię i przetrzeć ścierką. Takie środki są bezpieczne w użyciu, ponadto nie niszczą mebli, dodatkowo pozostawiają przyjemny zapach. Warto po nie sięgać szczególnie wtedy, gdy mamy meble wykończone na wysoki połysk lub zmagamy się z uporczywymi plamami.

Domowe produkty przydatne do czyszczenia mebli bez smug

Do sprzątania mebli warto wykorzystać także produkty, które znajdziemy w domu, w czym doskonale sprawdzi się płyn do mycia naczyń. Najlepiej jest rozcieńczyć go z ciepłą wodą w stosunku 1:10. Jeżeli dodamy zbyt dużą ilość detergentu, może to skutkować powstawaniem smug na powierzchni.

Koniecznie rozpoczynajmy czyszczenie – od góry do dołu. Przykładowo w salonie czyścimy najpierw półki, potem stół, a na końcu szafkę RTV, z kolei w kuchni kolejno szafki kuchenne oraz blaty. W ten sposób unikniemy przenoszenia się zanieczyszczeń na już wyczyszczone powierzchnie. Niezwykle istotne jest to, aby do sprzątania wykorzystywać miękkie ściereczki, najlepiej z mikrofibry, które nie doprowadzają do uszkodzenia wierzchniej warstwy. Dokładnie przecieramy meble, uważając, aby nie pozostawiać na powierzchni zbyt dużej ilości wody. Możemy także dodatkowo całość wytrzeć do sucha, co zwłaszcza w przypadku lakierowanych mebli sprawdza się doskonale – mają one wysoki połysk bez widocznych smug.

Ważna jest regularność

Chcąc uniknąć powstawania nieestetycznych smug, konieczne jest regularne sprzątanie powierzchni, co znacznie ułatwia utrzymanie porządku, ale także mebli w dobrym stanie. Ponadto warto upewnić się, w jaki sposób można czyścić dany typ mebli. Producenci nanoszą taką informację na zbiorczych opakowaniach poszczególnych mebli. Jest to szczególnie istotne z uwagi na fakt, że do produkcji takich artykułów stosuje się laminaty, czy drewno, które wymagają odmiennego traktowania. Jednak specjaliści są zgodni co do tego, że nie powinno się stosować preparatów na bazie alkoholi oraz amoniaku, ponieważ mogą one doprowadzić do trwałego uszkodzenia i wybarwienia powierzchni.

Sprawdź dostępne produkty i zapoznaj się z innymi wpisami blogowymi:

- Środki do sprzątania domu

- Środki do prania

- Środki do czyszczenia samochodu

- Zegary

- Jaki środek do prania białych rzeczy?

- Jak wyczyścić kosz na pranie?

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...