23.10

Z czego zrobić świeczniki szklane?

Szklane świeczniki możesz kupić lub zrobić własnoręcznie. Warto wiedzieć, że do ich wykonania można wykorzystać przedmioty użytku codziennego, nawet te niepozorne. Wiele zależy od tego, jakie dobierzesz do nich dodatki. Już najprostszy słoik może stać się ciekawym świecznikiem szklanym domowej roboty. To bardzo dobra wiadomość dla osób kreatywnych. Ważne jest to, aby szkło było jak najwyższej jakości. Poza tym przydadzą Ci się także dekoracje, nie tylko same świece, ale też różne sznurki, wstążki, gałązki, czy kamyczki. Przede wszystkim, pamiętaj jednak o tym, by ozdoba, którą wykonasz, była bezpieczna w użytkowaniu.

Z czego można zrobić świecznik?

Kreatywność to cenna cecha, kiedy chcemy wykonać jakąś ozdobę własnoręcznie. Jeśli zastanawiasz się, z czego zrobić świeczniki szklane, proponujemy:

- słoiki,

- szklanki,

- miski,

- wazony,

- karafki.

Wbrew pozorom, już nawet najprostsze elementy ze szkła mogą prezentować się naprawdę ciekawie. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych akcesoriów, które idealnie nadają się do wykorzystania jako baza dla świecznika. Możemy zaproponować Ci m.in. słoik szklany 12 cm x 15 cm AM25, szklankę 350 ml z zaokrąglonym dnem oraz miskę szklaną o średnicy 28 cm w kolorze złotym. To jednak nie wszystko, co u nas znajdziesz. W zależności od własnych preferencji i pomysłu na ozdobę możesz sięgnąć po pozostałe szklane produkty.

Jak udekorować świecznik szklany?

Domowej roboty świeczniki szklane możesz przyozdobić m.in. naturalnymi suchymi ziarnami, sznurkiem, wstążkami, pachnącymi ziołami, materiałem lub koronką. Dobrym pomysłem będzie też wykorzystanie farb i sprayów, którymi pomalujesz bezbarwne tworzywo. Wiele zależy też od samej świeczki, jaka znajdzie się w świeczniku. Warto pamiętać, że te występują w różnych formach, kształtach i rozmiarach. Co więcej, niektóre woski wykorzystane w produkcji, podczas wytapiania rozprowadzają w pomieszczeniu przyjemny zapach, a ten także wpływa na efekt, jaki daje dekoracja.

Co z gotowymi rozwiązaniami?

Świecznik ze szkła możesz wykonać własnoręcznie, jednak pamiętaj, że na rynku dostępnych jest wiele gotowych opcji. Dlatego, jeśli nie masz czasu, ale nadal zależy Ci na ciekawej ozdobie, możesz sięgnąć po jedną z takich propozycji. Niektóre świece od razu są sprzedawane w szklanych pojemnikach, z których nie powinno się ich wyjmować. To duże ułatwienie dla każdego, kto chce ocieplić wnętrze swojego domu płomieniem i wypełnić je otulającym zapachem wytapiającego się perfumowanego wosku. W naszej ofercie znajdziesz na przykład świecę w szkle 10 cm z korkiem BOHO, świecę White Marble 150 g oraz Cedarwood 150 g. Wszystkie z wymienionych, jak i pozostałe, wchodzące w skład asortymentu, zapewnią Ci przyjemne doznania, związane z atrakcyjnym aromatem, jakim są napełnione.

Poznaj produkty z naszej oferty i przeczytaj inne artykuły z bloga:

- Świeczniki

- Ramki na zdjęcia

- Lustra dekoracyjne

- Latarnie

- Jaki świecznik na cienkie świece?

- Jak udekorować stół wigilijny?

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...