21.12

Jakie rozmiary blach do pieczenia sprawdzą się przy domowych wypiekach?

Warto wiedzieć, że dostępne są różne rozmiary blach do pieczenia, jakie sprawdzą się przy domowych wypiekach. Wiele zależy od tego, jaką porcję ciasta planujesz przygotować oraz od tego, jaki będzie to deser. Uniwersalne blachy do pieczenia mogą mieć szerokość już od 23 cm i długość 28 cm. Jeśli przyjmiemy, że standardowy kawałek ciasta ma wymiary 5 cm x 5 cm, uzyskamy ich 25. Największe formy mają 25 cm x 40 cm i pozwalają na porcjowanie wypieków na 40 porcji.

Jakie rozmiary blach do pieczenia występują najczęściej?

Wyjaśniliśmy już, jakie rozmiary klasycznych blach do pieczenia sprawdzą się w domu. Pochylmy się jednak na formach do konkretnych wypieków. Keksówki z reguły mają 30 cm x 12 cm. Nadają się do pieczenia babek, chleba, a nawet przygotowania pasztetu.

Formy do pizzy są okrągłe, płaskie z niewielkim rantem i mają zwykle średnicę 33 cm. Jeśli chodzi o tortownice, w których upieczesz nie tylko torty, ale i sernik, szarlotkę, czy inne okrągłe ciasta, mają one średnice od 18 cm do nawet 30 cm. Ich cechą charakterystyczną jest odpinana obręcz. Forma do tarty ma zwykle średnicę 30 cm. Warto jednak zauważyć, że dostępne są też małe foremki do tartaletek. Wygodną opcją są modele z wyjmowanym dnem. Jedną z bardziej charakterystycznych blach jest ta, dedykowana do babek z dziurą w środku. Mają one średnicę około 23 cm.

Z czego mogą być zrobione formy do pieczenia?

Dostępne są różne rodzaje blach do pieczenia, które możemy podzielić także ze względu na wykorzystany w produkcji materiał. Najpopularniejsze jest aluminium i stal nierdzewna, jak również opcje pokryte powłoką teflonową. Oprócz tego możesz spotkać się z ceramiką, szkłem i silikonem. Szklane formy wykorzystuje się często do pieczenia tart. Możesz spotkać również modele z tego tworzywa, w których przygotowuje się potrawy obiadowe. Zauważ, że w zależności od tego, z czego jest zrobiona blacha do pieczenia, musisz dobrać odpowiedni sposób pielęgnacji, w tym czyszczenia. Niektóre warianty nadają się do mycia w zmywarce. Pamiętaj, że jeśli czyścisz formę ręcznie, nie należy stosować w tym celu szorstkich gąbek lub szczotek.

Jakie rozmiary blach do pieczenia znajdziesz u nas?

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko różne rodzaje, ale i rozmiary blach do pieczenia, które sprawdzą się przy domowych wypiekach. Mowa tu nie tylko o klasycznych w kształcie prostokąta lub kwadratu, ale też tortownicach, keksówkach i naczyniach do tart. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich miłośników słodkich deserów wprost z piekarnika. Polecamy m.in. blachę tłoczoną non-stick Caffe Creme 35 cm x 11 cm x 7 cm i szarą blachę non-stick kwadratową 26 cm x 26 cm x 6 cm. To jednak nie wszystko! Oferujemy także coś dla pasjonatów kuchni włoskiej. Chodzi nam o formę do pizzy o średnicy 30 cm. Bez wątpienia znajdziesz u nas to, czego potrzebujesz, bez względu na rodzaj wypieku, który chcesz przygotować.

Zobacz także inne produkty z naszej oferty:

- Blachy do pieczenia

- Drewniane noże w bloku

- Sztućce

- Patelnie

- Talerzyki do ciasta

- Talerzyki deserowe

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...