21.04

Jak czyścić chlebak z drewna?

Higiena przy przechowywaniu żywności to podstawa. Aby wyczyścić chlebak z drewna, polecamy raz w tygodniu przetrzeć go suchą ścierką lub wykorzystać w tym celu wodę z octem, które łączy się w proporcji 2:1. Taka metoda usuwa drobnoustroje i zapobiega powstawaniu pleśni, która mogłaby przedostać się na pieczywo. Pamiętaj o tym, że pojemnik musi wyschnąć, dlatego przecierając go od wewnątrz, warto zwrócić uwagę na to, by później został otwarty przez kilka-kilkanaście minut. Samo czyszczenie nie zajmie wiele czasu, ważne jest jednak to, że powinno odbywać się regularnie.

Jak pozbyć się pleśni z chlebaka drewnianego?

Do usunięcia pleśni z drewnianego chlebaka może posłużyć Ci wspomniana już woda z octem. To naturalny i bezpieczny sposób oparty na mieszance, którą przygotujesz w domu. Jest to także metoda tania i prosta do wykonania. Przede wszystkim jednak zachęcamy do systematycznej konserwacji pojemnika, która zapobiegnie powstawaniu pleśni. W tym celu warto m.in. oczyszczać chlebak z okruszków, ponieważ nawet one mogą powodować zanieczyszczenia, które w rezultacie mogłyby okazać się szkodliwe nie tylko dla pieczywa, ale też osób, które je spożywają.

Jak dbać o drewniany chlebak?

Chlebak trzeba regularnie czyścić, jednak to nie wszystko, co można zrobić. Warto wspomnieć, że drewniane pojemniki na pieczywo należy dodatkowo zabezpieczać. Deskę chlebaka można zaimpregnować, smarując ją olejem jadalnym. Taką technikę powtarza się regularnie, natomiast pierwszy raz należy ją zastosować, przed krojeniem, jeśli zamierzamy kroić chleb przy jej wykorzystaniu. Dobrą wiadomością jest to, że w większości przypadków pojemnik można pielęgnować domowymi sposobami. Jednym z nich jest czyszczenie wodą z odrobiną soku z cytryny. Proporcje nie muszą być obfite, wystarczy wycisnąć odrobinę kropel, które w zupełności wystarczą.

Jaki pojemnik na pieczywo wybrać?

Drewniany chlebak to zdecydowanie dobry wybór. Co ważne, jego wielkość i design warto dobrać do swoich własnych potrzeb i preferencji. Dostępne są różne wariacje, z których każda sprawdzi się w innych warunkach i wnętrzach. Proponujemy mały drewniany chlebak dostępny na Mondex w klasycznej formie. To idealna opcja dla osób praktycznych, które lubią minimalizm. Ten wariant pojemnika sprawdzi się też w kuchniach, w których nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni, ale za to potrzebne jest higieniczne miejsce do przechowywania chleba i pozostałych wypieków.

Dlaczego warto postawić na drewno?

Warto wspomnieć także o zaletach samego drewna, z którego zrobiony jest pojemnik. Otóż ten naturalny materiał jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, higieniczny i ekologiczny. Doskonale nadaje się do przechowywania pieczywa, ponieważ zapewnia szczelność, przy jednoczesnym przepływie powietrza. Deska drewnianego chlebaka może służyć także, jako podstawka do krojenia. Mamy więc do czynienia z opcją nie tylko praktyczną, ale też zdrową i często niesamowicie stylową - minimalistyczną, nowoczesną, oryginalną lub retro.

Zobacz także inne produkty oraz wpisy:

- Chlebaki

- Metalowe chlebaki

- Białe chlebaki

- Drewniane chlebaki

- Sztućce

- Doniczki

- Filiżanki do kawy

- Szklanki

- Podkładki na stół

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...