08.09

Czy można prać podkładki na stół?

Podkładki na stół można prać pod warunkiem, że są to produkty wykonane z tkanin. Artykuły wykonane z plastiku lub korka nie nadają się do czyszczenia w ten sposób, ponieważ mogą się uszkodzić, może także zejść z nich warstwa dekoracyjna. Ten problem dotyczy zwłaszcza artykułów korkowych, które pod wpływem wyższej temperatury oraz dłuższej ekspozycji na wodę, mogą zniszczyć się nieodwracalnie, ponadto mogą one mocno zanieczyścić wnętrze pralki. Pozostałe produkty można z powodzeniem prać w pralce, warto wtedy zastosować się do poniższych zasad:

  • Dokładnie przeczytajmy metkę dołączoną do takiego artykułu – znajdziemy tam wszelkie informacje dotyczące temperatury i programów prania, jak i wskazówki dotyczące stosowania detergentów.
  • Wybierajmy łagodne detergenty, które odświeżą tkaninę, a przy okazji jej nie zniszczą. Dobrze sprawdzi się uniwersalny żel lub proszek do prania, a także programy z najniższą temperaturą oraz wirowaniem.
  • Jeżeli nasze podkładki stołowe mają uporczywe plamy, na przykład po sosie, warto je wstępnie zaprać z dodatkiem detergentu, co znacznie ułatwi wywabianie plamy podczas prania. Należy ostrożnie obchodzić się z odplamiaczem, ponieważ na kolorowych tkaninach mogą pozostawić trwałe odbarwienia materiału.
  • Po wypraniu dobrze jest dokładnie wytrzepać podkładki na stół, nie składać je w kostkę, tylko powiesić swobodnie na suszarce. Nie pozostaną wtedy zagniecenia, które będą trudne do wyprasowania.
  • Jeżeli mamy do dyspozycji suszarkę bębnową, sprawdzi się ona równie doskonale, ma ona także programy pozwalające na wygładzanie zagnieceń.
  • Po wysuszeniu dobrze jest dokładnie wyprasować podkładki, aby pozbyć się zagnieceń, dzięki czemu nienagannie będą prezentować się na stole. Najlepiej przechowywać je rozłożone w szafce lub zwinięte w luźny rulon.

Jakie podkładki na stół można prać?

Do prania nadają się wyłącznie podkładki na stół wykonane z tkanin bawełnianych, płóciennych, lnianych, filcowych, czy z domieszką włókien syntetycznych, na przykład poliestrowych. Stosując się do powyższych wskazówek, nie musimy obawiać się o ich uszkodzenie. Niewątpliwie takie dodatki efektownie prezentują się na stole, wprowadzają także dodatkowy element dekoracyjny do jadalni, czy pokoju dziennego. Dbanie o czystość wpłynie na ich efektowny, nienaganny wygląd, jak i na długą żywotność.

Jak dobrać odpowiednie podkładki na stół, które będą nadawały się do prania w pralce?

W internetowym sklepie Mondex znajdziesz wszelkie niezbędne artykuły do domu, w tym podkładki na stół o wymiarach 30x45 centymetrów wykonane z tkaniny bawełnianej w kilku wariantach kolorystycznych, które można z łatwością dopasować do obrusu, rodzaju stołu, a nawet każdego typu aranżacji wnętrza, w którym spożywamy wspólnie posiłki. W łatwy sposób można utrzymać je w czystości zarówno ręcznie, jak i piorąc w pralce i z pewnością posłużą one przez bardzo długi czas!

Zobacz produkty z naszej oferty i przeczytaj inne wpisy z bloga:

- Podkładki na stół

- Podkładki pod talerze

- Podkładki pod garnki

- Lampion

- Podkładki świąteczne na stół, pod talerze

- Jakie podkładki na kwadratowy stół?

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...