25.04

Gdzie postawić chlebak w kuchni?

Gdzie postawić chlebak w kuchni?

Miejsce, w którym stoi chlebak, powinno być uwarunkowane przez to, z jakiego materiału zrobiony jest pojemnik. Model z drewna musi być oddzielony od wilgotnych obszarów, na przykład tych w pobliżu zlewu, natomiast metalowy - od źródeł ciepła, takich jak kuchenka. Możesz więc postawić chlebak na szafce, lodówce lub - jeśli dysponujesz wolną przestrzenią - na stole. Ważne jest to, by zapobiegać uszkodzeniom, które mogą przyczyniać się do utraty higieniczności. To właśnie higiena jest podstawą w kwestii umiejscawiania akcesoriów kuchennych, takich jak chlebak zrobiony z dowolnego tworzywa.

Gdzie trzymać chleb w nowoczesnej kuchni?

Chleb zawsze dobrze jest trzymać w specjalnym pojemniku - chlebaku. To dlatego, że wówczas zyskujesz pewność, że Twoje pieczywo dłużej będzie świeże i chrupiące. Sam chlebak możesz ustawić prawie wszędzie - wyjątkiem są indywidualne wskazania obejmujące dane tworzywo. Najbezpieczniej będzie ulokować pojemnik w miejscu suchym i utrzymanym w temperaturze pokojowej, która jest optymalna dla pieczywa. To może być na przykład blat szafki, na którym akurat znajdzie się wolna przestrzeń.

Gdzie powinien stać chlebak?

Pojemnik na pieczywo powinien znaleźć swoje miejsce tam, gdzie nie ma wilgoci, a temperatura nie jest ani za niska, ani za wysoka, mówiąc prościej - pokojowa. Dlatego odradzamy parapet, przy którym w zależności od umiejscowienia ogrzewania może być zbyt chłodno od okna lub za ciepło od kaloryfera. Idąc tym samym tropem, możemy stwierdzić, że pieczywa nie powinno się trzymać w lodówce, co zresztą w przypadku chlebaka byłoby niewygodne. Zachęcamy za to do znalezienia jednego stałego miejsca na pojemnik, dzięki czemu nie trzeba będzie nieustannie go przestawiać, a samą kuchnię będzie można rozsądnie zagospodarować.

Dlaczego warto mieć pojemnik na chleb?

W kwestii chlebaka warto wspomnieć także o jego zaletach. Po pierwsze, pojemnik zapobiega szybkiemu czerstwieniu i pleśnieniu pieczywa. Po drugie, jest higieniczny i często zmieści w sobie nie tylko bochenek, ale też bułki, czy rogaliki. Kolejnym atutem jest to, że na drewnianej desce chlebaka można kroić pieczywo. Co więcej, pojemniki są także stylowe, dzięki czemu w ciekawy sposób uzupełniają wystrój kuchni, podkreślając jej charakter - nowoczesny, minimalistyczny, retro, industrialny i praktycznie każdy inny.

Dostępnych jest wiele różnych wariantów pojemników na chleb - drewniane, metalowe i te z mieszanych tworzyw. Możliwe jest także wyróżnienie podziału ze względu na styl, czy kolor. Tak naprawdę, każdy znajdzie model, który najlepiej pasuje do jego kuchni. Trzeba jednak wziąć pod uwagę praktyczność, którą warunkuje m.in. rozmiar pojemnika. Możemy wymienić nietuzinkowy, oryginalny chlebak KonigHOFFER Galaxy zielony z drewnianą deską. Jego pokrywa przypomina futurystyczną kopułę, a oryginalny kolor wyróżnia się na tle standardowych modeli w neutralnych odcieniach. Dzięki temu sprawdzi się doskonale w nowoczesnych kuchniach pełnych akcentów kolorystycznych.

Sprawdź również inne produkty oraz wpisy:

- Chlebaki

- Białe chlebaki

- Drewniane chlebaki

- Metalowe chlebaki

- Filiżanki do kawy

- Sztućce

- Szklanki

- Podkładki na stół

- Doniczki

Nasze Produkty

Nowości
|
Bestsellery
|
Promocje
Loading...