Folie

Wielkanoc
Sortuj:

Ilość produktów: 13

Jak używać folię aluminiową spożywczą?

Jeśli chcesz piec potrawy owinięte folią aluminiową spożywczą, zadbaj o to, by jej błyszcząca strona była skierowana do wewnątrz. To dlatego, że to właśnie ta część odpowiada za zachowanie ciepła, ponieważ je izoluje. Z kolei matowa strona przepuszcza wysoką temperaturę. Dzięki odpowiedniemu owinięciu dania folia sprawi, że ciepło będzie kierowane bezpośrednio do niego i będzie oddziaływało na potrawę równomiernie, co umożliwi bezproblemowe pieczenie. Warto w tym momencie wspomnieć, że jeśli planujesz przechowywać w ten sposób kanapki, skup się na tym, by matowa strona znajdowała się od wewnątrz. To przyczyni się do tego, że przekąska nie nagrzeje się nawet w gorące dni.

Jaka folia do żywności?

Najpopularniejszym wyborem do przechowywania żywności jest folia aluminiowa spożywcza. To dlatego, że w zależności od ustawienia jej stron - matowej i błyszczącej można korzystać z jej różnych właściwości. Chodzi tu o to, że mat skierowany do wewnątrz dobrze chroni przed ciepłem, a z kolei druga część pozwala na łatwiejsze utrzymanie temperatury, co przydaje się podczas pieczenia. Warto wybrać folię aluminiową grubą, która nie będzie podatna na przetarcia i tym samym - ułatwi owinięcie produktów spożywczych. Pamiętaj, że jakość ma tutaj znaczenie. Wśród naszych propozycji znajdziesz ST folię aluminiową z tłoczeniem 20 m. Ta opcja jest dostępna w formie rolki, co pozwala na odcięcie dokładnie takiego kawałka, jakiego potrzebujesz. Oprócz tego sugerujemy folię do żywności Gosia 3 w 1 z nożykiem, która występuje w boxie 290 mm/20 m.

Do jakiej temperatury folia spożywcza?

W kwestii tego, do jakie temperatury sprawdzi się folia do pieczenia, zachęcamy do zapoznania się z indywidualnymi sugestiami producenta, które bardzo często można znaleźć na opakowaniu. Warto jednak wspomnieć, że dobrej jakości produkt może wytrzymać nawet do 175°C. Co ciekawe, folia alu sprawdzi się nie tylko do pieczenia w piekarniku, czy przechowywania żywności w lodówce, ale też do stosowania w kuchence mikrofalowej. To głównie ze względu na jej wytrzymałość dotyczącą skrajnych temperatur.

Coś, co warto mieć w kuchni

Znając właściwości folii spożywczej, można zauważyć, że zdecydowanie warto mieć ją w kuchni. Sprawdzi się zarówno do przygotowywania, jak i przechowywania potraw. Nie tylko utrzymuje wysoką, ale też i niską temperaturę. To bardzo cenne cechy, które przyczyniają się do praktyczności. Pamiętaj jednak o tym, by folię spożywczą odwrócić dobrą stroną, której wybór zależy od przeznaczenia, na jakim Ci właśnie zależy. Dostępne są produkty cieńsze i grubsze, gładkie lub tłoczone. W zależności od potrzeb dobierz odpowiednią formę i długość rolki. Możesz znaleźć m.in. takie, które mierzą 10 m, 20 m i 30 m. Niektóre propozycje występują w zestawach z dołączonym nożykiem, który ułatwia odcinanie stosownych partii. Ważne jest to, by zawsze sugerować się tym, co zaleca producent, który informuje o możliwościach wykorzystania, w tym o odporności na temperaturę.

Sprawdź inne produkty z naszej oferty:

- Dozownik kuchenny

- Wazon

- Szkatułki

- Doniczki

- Zegary

- Latarnie i lampiony

Loading...